26 Մայիս 2026 - 06:37 AMT
Հանրային հեռուստաընկերությունը հունիսի 1-ին, 2-ին և 4-ին կազմակերպելու է նախընտրական մեծ հեռուստաբանավեճեր՝ ուղիղ եթերով։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանը։
Նա տեղեկացրել է, որ ընտրություններին մասնակցող բոլոր քաղաքական ուժերն արդեն ստացել են պաշտոնական հրավերները, իսկ դրանց մի մասն արդեն մասնակցել է նախապատրաստական հանդիպմանը։
«Հունիսի 4-ին նախատեսված վերջին բանավեճին հրավիրվել են քաղաքական ուժերի ցուցակների առաջին համարները։
Սպասվում է կարևոր քաղաքական քննարկումների շարք, որտեղ ընտրողները հնարավորություն կունենան մեկ հարթակում լսելու տարբեր ուժերի դիրքորոշումներն ու ծրագրերը»,-գրել է նա։

Общественная телекомпания Армении проведет крупные предвыборные телевизионные дебаты в прямом эфире 1, 2 и 4 июня. Об этом на своей странице в Facebook сообщил исполнительный директор телекомпании Ованнес Мовсисян.
Он сообщил, что все политические силы, участвующие в выборах, уже получили официальные приглашения, а часть из них уже приняла участие в подготовительной встрече.
«На заключительные дебаты, запланированные на 4 июня, приглашены первые номера списков политических сил.
Ожидается важная серия политических дискуссий, в ходе которых избиратели смогут на одной площадке услышать позиции и программы различных политических сил», — написал он.