ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու հայտ ներկայացրած «Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը Հանրային ռադիոյի շենքի մոտ տեղադրել է «ժողովրդի զահլայի» 500 կիլոգրամանոց արձանը։
«Մեր քարոզարշավը նպատակ ունի ցույց տալու, թե իրական քաղաքական պրոցեսները ՀՀ–ում ինչպես են տեղի ունենում։ Մեր կատարածի մեջ չկա կատակ։ Այն կատարելապես լուրջ է»,– ասել են կուսակցության ներկայացուցիչները, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Նրանք ոստիկանությանը հորդորել են հետևել և խուլիգանություն համարել, եթե որևէ մեկը փորձի տեղաշարժել արձանը կամ վնասել այն։
«Այսօրվանից պետք է այնպես լինի, որ մեր բոլորիս զահլան չկարողանան տանել, իսկ դրա լավագույն ձևը մեզ քվեարկելն է»,– նշել են նրանք։
Կուսակցության վարչապետի թեկնածու Նինա Կարապետյանցը հայտարարել է, որ արձանի ծանրությունը խորհրդանշում է, թե գործող իշխանությունները որքան են տարել ժողովրդի «զահլեն»։
«Սա է այն ծանրակշիռ, հասարակության համար զզվեցնող, թթվի քար դարձած զահլեն։ Հասարակությանն ուզում ենք ասել` սա վերջին զահլեն է լինելու, եթե անգամ գան, վերցնեն ու տանեն, ապա սա կլինի վերջին զահլեն, որ կտանեն։ Պետական բյուջեով որ զահլեքս տարել են, թող հավաքեն այս զահլեն էլ տանեն»,– ընդգծել է Կարապետյանցը։
«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը յուրահատուկ նախընտրական քարոզարշավ է վարում՝ կազմակերպելով «ջուր ծեծելու», «ցեխ շպրտելու», «մուկ տշելու», «բոչկա գլորելու» և «պորտը տեղը դնելու» ակցիաներ։

27 May 2026 - 14:15 AMT
The Against Everyone party, which has applied to participate in Armenia’s parliamentary elections, installed a 500-kilogram “people’s annoyance” statue near the Public Radio building.
“Our campaign aims to show how real political processes take place in Armenia. There is no joke in what we are doing. It is completely serious,” party representatives said, according to Sputnik Armenia.
They urged police to monitor the site and treat any attempt to move or damage the statue as hooliganism.
“From today onward, it should be impossible for them to keep exhausting all of our patience, and the best way to achieve that is to vote for us,” the representatives said.
The party’s candidate for prime minister, Nina Karapetyants, said the weight of the statue symbolizes how much the current authorities have exhausted public patience.
“This is the heavy, disgusting burden of frustration that has become unbearable for society. We want to tell society that this will be the last ‘annoyance’ they take away. Even if they come and remove it, this will be the last thing they take away. Since they have exhausted our patience using the state budget, let them take this annoyance away too,” Karapetyants said.
The Against Everyone party has been conducting an unconventional election campaign, organizing actions described as “beating water,” “throwing mud,” “kicking mice,” “rolling barrels,” and “putting things in place.”