ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու հայտ ներկայացրած «Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը Հանրային ռադիոյի շենքի մոտ տեղադրել է «ժողովրդի զահլայի» 500 կիլոգրամանոց արձանը։
«Մեր քարոզարշավը նպատակ ունի ցույց տալու, թե իրական քաղաքական պրոցեսները ՀՀ–ում ինչպես են տեղի ունենում։ Մեր կատարածի մեջ չկա կատակ։ Այն կատարելապես լուրջ է»,– ասել են կուսակցության ներկայացուցիչները, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Նրանք ոստիկանությանը հորդորել են հետևել և խուլիգանություն համարել, եթե որևէ մեկը փորձի տեղաշարժել արձանը կամ վնասել այն։
«Այսօրվանից պետք է այնպես լինի, որ մեր բոլորիս զահլան չկարողանան տանել, իսկ դրա լավագույն ձևը մեզ քվեարկելն է»,– նշել են նրանք։
Կուսակցության վարչապետի թեկնածու Նինա Կարապետյանցը հայտարարել է, որ արձանի ծանրությունը խորհրդանշում է, թե գործող իշխանությունները որքան են տարել ժողովրդի «զահլեն»։
«Սա է այն ծանրակշիռ, հասարակության համար զզվեցնող, թթվի քար դարձած զահլեն։ Հասարակությանն ուզում ենք ասել` սա վերջին զահլեն է լինելու, եթե անգամ գան, վերցնեն ու տանեն, ապա սա կլինի վերջին զահլեն, որ կտանեն։ Պետական բյուջեով որ զահլեքս տարել են, թող հավաքեն այս զահլեն էլ տանեն»,– ընդգծել է Կարապետյանցը։
«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը յուրահատուկ նախընտրական քարոզարշավ է վարում՝ կազմակերպելով «ջուր ծեծելու», «ցեխ շպրտելու», «մուկ տշելու», «բոչկա գլորելու» և «պորտը տեղը դնելու» ակցիաներ։

27 Май 2026 - 14:16 AMT
Партия «Против всех», подавшая заявку на участие в парламентских выборах Армении, установила возле здания Общественного радио 500-килограммовый «памятник народной усталости».
«Наша предвыборная кампания направлена на то, чтобы показать, как на самом деле происходят политические процессы в Армении. В том, что мы делаем, нет шутки. Это абсолютно серьезно», — заявили представители партии, сообщает «Sputnik Армения».
Они призвали полицию следить за объектом и считать хулиганством любые попытки переместить или повредить памятник.
«С сегодняшнего дня должно быть так, чтобы больше никто не мог испытывать терпение всех нас, а лучший способ этого добиться — проголосовать за нас», — заявили представители партии.
Кандидат партии в премьер-министры Нина Карапетянц отметила, что вес памятника символизирует, насколько сильно действующая власть «достала» народ.
«Это тот самый тяжелый, отвратительный, ставший поперек горла груз раздражения общества. Мы хотим сказать обществу: это будет последнее, что у него заберут. Даже если придут и увезут этот памятник, это будет последняя “усталость”, которую унесут. Раз уж они за счет госбюджета столько испытывали наше терпение, пусть забирают и это», — подчеркнула Карапетянц.
Партия «Против всех» проводит необычную предвыборную кампанию, организуя акции под названиями «бить воду», «бросать грязь», «пинать мышь», «катить бочку» и «ставить на место».