27 Մայիս 2026 - 14:22 AMT
«Հանրապետություն» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արամ Սարգսյանը Դիլիջանի հրապարակում քաղաքացիների հետ հանդիպման ընթացքում, խոսելով կուսակցության նախընտրական ծրագրերի մասին, նշել է, որ իրենց քաղաքական ուժը մասնակցում է ընտրություններին Հայաստանի տնտեսությունը վերականգնելու և բանակը սպառազինելու նպատակով։
«Մեր երկիրն ունի հանքահումքային ռեսուրսների ահռելի պաշար, մեր սարերը լի են քաղցրահամ ջրերով, ունենք նաև մարդկային ու գիտական ահռելի ռեսուրս, և եթե այդ ռեսուրսներն ամբողջությամբ միավորենք, մենք կարող ենք մեր բյուջեն քառապատկել, հնգապատկել և հինգ տարի հետո ունենալ Ադրբեջանի բյուջեից երկու անգամ ավելի բյուջե»,- ասել է նա, հայտնում է Արմենպրեսը:
Արամ Սարգսյանը նշել է, որ իրենք առաջարկում են նաև Հայաստանում ջրամբարներ ստեղծել։
«Մենք գնում ենք Ազգային ժողով աշխատելու, օրենսդրական նախագծեր տանելու, Հայաստանի տնտեսությունը ոտքի հանելու։ ԱԺ-ում մեր լինելը փոխելու է այդտեղի պատկերն ու խոսակցության թեման»,- ասել է նա:
Նա հավելել է, որ իրենք նաև Ազգային ժողով են տանելու նախագիծ, որով յուրաքանչյուր 5 տարին մեկ համաներումը կդառնա պարտադիր՝ կալանավայրերի վիճակը բարելավելու նպատակով։
«Մենք Ազգային ժողով այնպիսի նախագծեր ենք տանելու, որ մարդկանց հուզող հարցերին կարողանանք իրավական և օրենսդրական լուծումներ տալ։ Մենք գնում ենք ծառայելու ձեզ, սիրելի՛ ժողովուրդ»,- ասել է Սարգսյանը։
Նա հորդորել է դիլիջանցիներին մասնակցել ընտրություններին և քվեարկել «Հանրապետություն» կուսակցության օգտին։
«Ես վստահեցնում եմ, որ մենք այնպիսի աշխատանք կանենք, որ դուք կհպարտանաք ձեր քվեարկությամբ։ ԱԺ-ում մեր լինելը Դիլիջանի հանդեպ ուշադրությունն էլ ավելի է մեծացնելու։ Կան քաղաքներ, որոնց հանդեպ ուշադրությունը բերելու է ամբողջ Հայաստանի վարկանիշի բարձրացմանը, և դրանցից մեկը Դիլիջանն է»,- հավելել է Արամ Սարգսյանը։

27 Май 2026 - 14:34 AMT
Кандидат в премьер-министры от партии «Республика» Арам Саргсян, выступая на площади Дилижана и говоря о предвыборной программе партии, заявил, что их политическая сила участвует в выборах с целью восстановления экономики Армении и вооружения армии.
«Наша страна обладает огромными запасами минеральных ресурсов, наши горы богаты пресной водой, у нас есть также колоссальный человеческий и научный потенциал. Если объединить все эти ресурсы, мы можем увеличить наш бюджет в четыре-пять раз и через пять лет иметь бюджет вдвое больше бюджета Азербайджана», — заявил он, сообщает «Арменпресс».
Арам Саргсян отметил, что партия также предлагает строить в Армении водохранилища.
«Мы идем в Национальное собрание работать, продвигать законодательные проекты и поднимать экономику Армении. Наше присутствие в парламенте изменит атмосферу и темы обсуждений», — сказал он.
Он добавил, что партия намерена также представить законопроект, который сделает амнистию обязательной каждые пять лет с целью улучшения ситуации в пенитенциарных учреждениях.
«Мы будем вносить в парламент такие проекты, которые позволят дать правовые и законодательные решения вопросам, волнующим людей. Мы идем служить вам, дорогой народ», — заявил Саргсян.
Он призвал жителей Дилижана принять участие в выборах и проголосовать за партию «Республика».
«Я уверяю вас, что мы будем работать так, что вы будете гордиться своим голосом. Наше присутствие в парламенте еще больше усилит внимание к Дилижану. Есть города, развитие которых повышает рейтинг всей Армении, и Дилижан — один из них», — добавил Арам Саргсян.