27 Մայիս 2026 - 14:22 AMT
«Հանրապետություն» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արամ Սարգսյանը Դիլիջանի հրապարակում քաղաքացիների հետ հանդիպման ընթացքում, խոսելով կուսակցության նախընտրական ծրագրերի մասին, նշել է, որ իրենց քաղաքական ուժը մասնակցում է ընտրություններին Հայաստանի տնտեսությունը վերականգնելու և բանակը սպառազինելու նպատակով։
«Մեր երկիրն ունի հանքահումքային ռեսուրսների ահռելի պաշար, մեր սարերը լի են քաղցրահամ ջրերով, ունենք նաև մարդկային ու գիտական ահռելի ռեսուրս, և եթե այդ ռեսուրսներն ամբողջությամբ միավորենք, մենք կարող ենք մեր բյուջեն քառապատկել, հնգապատկել և հինգ տարի հետո ունենալ Ադրբեջանի բյուջեից երկու անգամ ավելի բյուջե»,- ասել է նա, հայտնում է Արմենպրեսը:
Արամ Սարգսյանը նշել է, որ իրենք առաջարկում են նաև Հայաստանում ջրամբարներ ստեղծել։
«Մենք գնում ենք Ազգային ժողով աշխատելու, օրենսդրական նախագծեր տանելու, Հայաստանի տնտեսությունը ոտքի հանելու։ ԱԺ-ում մեր լինելը փոխելու է այդտեղի պատկերն ու խոսակցության թեման»,- ասել է նա:
Նա հավելել է, որ իրենք նաև Ազգային ժողով են տանելու նախագիծ, որով յուրաքանչյուր 5 տարին մեկ համաներումը կդառնա պարտադիր՝ կալանավայրերի վիճակը բարելավելու նպատակով։
«Մենք Ազգային ժողով այնպիսի նախագծեր ենք տանելու, որ մարդկանց հուզող հարցերին կարողանանք իրավական և օրենսդրական լուծումներ տալ։ Մենք գնում ենք ծառայելու ձեզ, սիրելի՛ ժողովուրդ»,- ասել է Սարգսյանը։
Նա հորդորել է դիլիջանցիներին մասնակցել ընտրություններին և քվեարկել «Հանրապետություն» կուսակցության օգտին։
«Ես վստահեցնում եմ, որ մենք այնպիսի աշխատանք կանենք, որ դուք կհպարտանաք ձեր քվեարկությամբ։ ԱԺ-ում մեր լինելը Դիլիջանի հանդեպ ուշադրությունն էլ ավելի է մեծացնելու։ Կան քաղաքներ, որոնց հանդեպ ուշադրությունը բերելու է ամբողջ Հայաստանի վարկանիշի բարձրացմանը, և դրանցից մեկը Դիլիջանն է»,- հավելել է Արամ Սարգսյանը։

27 May 2026 - 14:33 AMT
Republic party prime ministerial candidate Aram Sargsyan, speaking with residents in Dilijan Square about the party’s election platform, said his political force is participating in the elections to restore Armenia’s economy and strengthen the army with new weapons.
“Our country has enormous reserves of mineral resources, our mountains are full of fresh water, and we also possess huge human and scientific potential. If we fully combine these resources, we can quadruple or quintuple our budget and in five years have a budget twice as large as Azerbaijan’s,” he said, according to Armenpress.
Aram Sargsyan also said his party proposes building reservoirs in Armenia.
“We are going to the National Assembly to work, to bring legislative initiatives and revive Armenia’s economy. Our presence in parliament will change the atmosphere there and the topics of discussion,” he said.
He added that the party also plans to introduce legislation making amnesty mandatory every five years in order to improve conditions in penitentiary institutions.
“We will bring to parliament projects that can provide legal and legislative solutions to the issues concerning people. We are going to serve you, dear people,” Sargsyan said.
He urged Dilijan residents to participate in the elections and vote for the Republic party.
“I assure you that we will work in such a way that you will be proud of your vote. Our presence in parliament will further increase attention toward Dilijan. There are cities whose development raises the rating of the whole country, and Dilijan is one of them,” Aram Sargsyan added.