ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը չի մասնակցի հունիսի 7-ի ընտրություններին մասնակցող քաղաքական ուժերի ընտրացուցակների առաջին համարների բանավեճին: Այդ մասին նա ասել է Հանրայինի եթերում:
«Այդ ֆորմատը ինձ դուր չի գալիս, 19 հոգի, փոքր կտորներով, հնարավոր չի լինում թեման բացել, լավ ֆորմատ չի։ Ես կարծում եմ, որ այլ կերպ պետք է լիներ»,- ասել է նա։
Հանրային հեռուստաընկերությունը հայտարարել է նախընտրական խոշոր հեռուստաբանավեճերի կազմակերպման մասին, որոնք նախատեսված են հունիսի 1-ին, 2-ին և 4-ին և հեռարձակվելու են ուղիղ եթերում։ Հունիսի 4-ին նախատեսված եզրափակիչ բանավեճին հրավիրվել են քաղաքական ուժերի ցուցակների առաջին համարները։

30 Май 2026 - 09:45 AMT
Второй президент Армении и кандидат от блока «Армения» Роберт Кочарян не примет участия в теледебатах первых номеров избирательных списков политических сил, участвующих в выборах 7 июня.
Об этом он сообщил в эфире Общественного телевидения Армении.
«Мне не нравится этот формат. Девятнадцать человек, небольшие отрезки времени, невозможно полноценно раскрыть тему. Это неудачный формат. Я считаю, что все должно было быть организовано иначе», — заявил он.
Общественное телевидение Армении ранее объявило о проведении крупных предвыборных теледебатов, которые состоятся 1, 2 и 4 июня и будут транслироваться в прямом эфире.
На заключительные дебаты 4 июня приглашены первые номера избирательных списков политических объединений, участвующих в выборах.