«Միասնության թևերը» իշխանության գալու դեպքում Ադրբեջանի հետ բանակցությունների առաջնային հարց կդարձնի Հայաստանի ինքնիշխան տարածքների օկուպացիան, հայտարարել է կուսակցության ընտրացուցակը գլխավորող Արման Թաթոյանը Կապանում նախընտրական հանդիպման ժամանակ:
Խոսքն այն տարածքների մասին է, որոնք Ադրբեջանը օկուպացրել է 2021-2022 թվականներին իրականացված տարբեր հարձակումների ընթացքում, հայտնում է Factor.am-ը:
Թաթոյանը հավելել է, որ «Միասնության թևերը», ի տարբերություն ընտրական պայքարին մասնակցող մյուս քաղաքական ուժերի, քաղաքացիներին ներկայացնում է կոնկրետ լուծումներ։
«Ժողովուրդ ջան, ամեն ինչ լավ է լինելու, մենք կարողանալու ենք հարցերը լուծել։ Իշխանություն դեռ չեղած՝ արդեն Սյունիքի գյուղերի խնդիրները հասցրել ենք ՄԱԿ։ Ես լցնում եմ միջազգային օրակարգը։ Իմ վարչապետության ժամանակ այն դիվանագիտության անբաժան մաս է լինելու»,- ասել է Թաթոյանը։

Arman Tatoyan, who heads the electoral list of the Wings of Unity alliance, has said that if the political force comes to power, it will make the issue of the occupation of Armenia’s sovereign territories the top priority in negotiations with Azerbaijan. He made the statement during a campaign meeting in Kapan.
He was referring to territories that, according to the party’s position, were occupied by Azerbaijan during various attacks carried out in 2021 and 2022, Factor.am reported.
Tatoyan added that, unlike other political forces participating in the election campaign, Wings of Unity presents citizens with concrete solutions.
“My dear people, everything will be fine, and we will be able to solve these issues. Even before coming to power, we have already brought the problems of Syunik villages to the United Nations. I am filling the international agenda with these issues. During my premiership, this will become an integral part of diplomacy,” Tatoyan said.