«Միասնության թևերը» իշխանության գալու դեպքում Ադրբեջանի հետ բանակցությունների առաջնային հարց կդարձնի Հայաստանի ինքնիշխան տարածքների օկուպացիան, հայտարարել է կուսակցության ընտրացուցակը գլխավորող Արման Թաթոյանը Կապանում նախընտրական հանդիպման ժամանակ:
Խոսքն այն տարածքների մասին է, որոնք Ադրբեջանը օկուպացրել է 2021-2022 թվականներին իրականացված տարբեր հարձակումների ընթացքում, հայտնում է Factor.am-ը:
Թաթոյանը հավելել է, որ «Միասնության թևերը», ի տարբերություն ընտրական պայքարին մասնակցող մյուս քաղաքական ուժերի, քաղաքացիներին ներկայացնում է կոնկրետ լուծումներ։
«Ժողովուրդ ջան, ամեն ինչ լավ է լինելու, մենք կարողանալու ենք հարցերը լուծել։ Իշխանություն դեռ չեղած՝ արդեն Սյունիքի գյուղերի խնդիրները հասցրել ենք ՄԱԿ։ Ես լցնում եմ միջազգային օրակարգը։ Իմ վարչապետության ժամանակ այն դիվանագիտության անբաժան մաս է լինելու»,- ասել է Թաթոյանը։

Возглавляющий избирательный список партии «Крылья единства» Арман Татоян заявил, что в случае прихода к власти политическая сила сделает вопрос оккупации суверенных территорий Армении первоочередной темой переговоров с Азербайджаном. Об этом он сказал во время предвыборной встречи в Капане.
Речь идет о территориях, которые, по утверждению партии, были заняты Азербайджаном в ходе различных атак в 2021–2022 годах, сообщает «Factor.am ».
Татоян добавил, что «Крылья единства», в отличие от других политических сил, участвующих в избирательной кампании, предлагают гражданам конкретные решения.
«Дорогие соотечественники, все будет хорошо, мы сможем решить эти вопросы. Еще не придя к власти, мы уже довели проблемы сел Сюника до Организации Объединенных Наций. Я наполняю этими вопросами международную повестку. Во время моего премьерства это станет неотъемлемой частью дипломатии», — заявил Татоян.