«Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ Վազգեն Սաղաթելյանի նկատմամբ կիրառված տնային կալանքը վերացվել է։ Այդ մասին հայտնել է նրա փաստաբան Արսեն Բաբայանը։
«Վազգեն Սաղաթելյանի տնային կալանքը վերացվեց: Դատարանը կիրառեց վարչական հսկողություն խափանման միջոցը՝ արգելելով նրա հրապարակային խոսքը»,- նշել է փաստաբանը, հայտնում է Aysor.am-ը:
2025 թվականի նոյեմբերի 13-ին «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակներ Նարեկ Սամսոնյանը և Վազգեն Սաղաթելյանը կալանավորվել էին։
Սամսոնյանի և Սաղաթելյանի նկատմամբ մեղադրանք էր առաջադրվել «խուլիգանության» հոդվածով՝ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հաղորդման հիման վրա։ Գործի շրջանակում նշվել էր, որ մինչ այդ Սիմոնյանը նրանց հասցեին հրապարակայնորեն վիրավորական արտահայտություններ էր հնչեցրել, իսկ Վազգեն Սաղաթելյանն ու Նարեկ Սամսոնյանը պատասխանել էին նրան։

Домашний арест, примененный в отношении соавтора подкаста «Имнемними» Вазгена Сагателяна, был отменен. Об этом сообщил его адвокат Арсен Бабаян.
«Домашний арест Вазгена Сагателяна отменен. Суд применил меру пресечения в виде административного надзора, запретив ему публичные выступления», — отметил адвокат, сообщает «Aysor.am ».
13 ноября 2025 года соавторы подкаста «Имнемними» Нарек Самсонян и Вазген Сагателян были заключены под стражу.
Самсоняну и Сагателяну было предъявлено обвинение по статье о «хулиганстве» на основании заявления председателя Национального собрания Алена Симоняна. В рамках дела отмечалось, что ранее Симонян публично допустил оскорбительные высказывания в их адрес, после чего Вазген Сагателян и Нарек Самсонян ответили ему.