«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում ՀՀ դատախազության շենքի մոտ իրականացրել է «գործ կարելու» խորագրով ակցիա՝ այն նվիրելով Արցախի հեղափոխական կուսակցության նախագահ Արթուր Օսիպյանին։
Արթուր Օսիպյանը մայիսի 18-ին ձերբակալվել է Նիկոլ Փաշինյանի հետ վիճաբանությունից հետո։ Դրանից առաջ նա սոցիալական ցանցում գրել էր. «Թե Նիկոլի տեղը իմացող կա, ասեք` բմբուլները օդ հանեմ։ Բա կերավ մեր միսը»։ Մայիսի 21-ին հայտնի է դարձել, որ Օսիպյանի նկատմամբ երկու ամսով կալանք է կիրառվել։ Նրա նկատմամբ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել Քրեական օրենսգրքի 330-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով, 297-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 211-րդ հոդվածի 1-ին մասով։
Ակցիայի ընթացքում կուսակցության արդեն հայտնի «սպայդերմենը» լուռ կանգնել է շենքի դիմաց, իսկ «սև սպայդերմենը», որը կրել է դատախազության համազգեստ հիշեցնող հագուստ, նրա մեջքին «Գործ N» գրությամբ թուղթ է կարել։ Այնուհետև նա ձեռնաշղթաներ է հագցրել «սպայդերմենին» և տարել՝ խորհրդանշելով ձերբակալության տեսարանը։
«Այս գործ կարելու գործընթացն իրականում էլ է տեղի ունենում, ու մենք խիստ անարդար ենք համարում Արթուր Օսիպյանի ձերբակալությունը։ Որևէ պատճառ էլ չկա նրան կալանքի տակ պահելու, առավել ևս, որ նա արդեն 14 օր է` հացադուլ է անում։ Մենք կարծում ենք, որ Օսիպյանից բացի, ՀՀ–ում էլի քաղբանտարկյալներ կան, որոնց վրա գործեր են կարվել։ Այս ընթացքում ինչ–որ բաներ են մոնտաժվել, կեղծվել։ Մենք պլանավորել էինք այլ ակցիաներ, բայց այսօր չէինք կարող սրան չանդրադառնալ»,– ասել է «Բոլորին դեմ եմ» կուսակցության պատգամավորի թեկնածու Հովսեփ Ղազարյանը։
Նա ընդգծել է, որ անձամբ չի ճանաչում Արթուր Օսիպյանին, սակայն ուսումնասիրել է նրա անցած ճանապարհը և համոզված է, որ Օսիպյանը «փախած» չէ, այլ շարունակել է պայքարել։
Ակցիայի ավարտին կուսակցության անդամները վանկարկել են «ազատություն Արթուր Օսիպյանին» և «ազատություն բոլոր քաղբանտարկյալներին»։

2 Июнь 2026 - 14:29 AMT
Партия «Против всех» в рамках предвыборной кампании провела у здания Генеральной прокуратуры Армении акцию под названием «Шитье дела», посвятив ее председателю Революционной партии Арцаха Артуру Осипяну.
Артур Осипян был задержан 18 мая после конфликта с премьер-министром Николом Пашиняном. 21 мая стало известно, что суд избрал ему меру пресечения в виде двухмесячного ареста. В отношении Осипяна возбуждено уголовное производство по пункту 3 части 2 статьи 330, части 1 статьи 297 и части 1 статьи 211 Уголовного кодекса Армении.
Во время акции уже ставший известным партийный «Человек-паук» молча стоял перед зданием, а «Черный Человек-паук», одетый в форму, напоминающую прокурорскую, пришил к его спине лист с надписью «Дело №».
После этого он надел на «Человека-паука» наручники и увел его, символически изображая сцену задержания.
«Такое шитье дел происходит и в реальности, и мы считаем арест Артура Осипяна крайне несправедливым. Нет никаких оснований держать его под стражей, тем более что он уже 14 дней проводит голодовку. Мы считаем, что помимо Осипяна в Армении есть и другие политические заключенные, против которых были сфабрикованы дела. За это время что-то монтировалось, что-то подделывалось. У нас были запланированы другие акции, но сегодня мы не могли не отреагировать на эту ситуацию», — заявил кандидат в депутаты от партии «Против всех» Овсеп Казарян.
Он подчеркнул, что лично не знаком с Артуром Осипяном, однако изучил его путь и убежден, что Осипян не является человеком, который уклонялся от борьбы, а наоборот, продолжал ее.
В завершение акции участники скандировали: «Свободу Артуру Осипяну» и «Свободу всем политзаключенным».
Предвыборная кампания, начавшаяся 8 мая, продлится до 5 июня. 6 июня станет днем тишины, а 7 июня состоятся выборы. 25 мая партия «Альянс» подала заявление о самоотводе, после чего Центральная избирательная комиссия признала недействительной регистрацию ее избирательного списка. Таким образом, на предстоящих выборах не будет бюллетеня под номером 13.