Բազմաթիվ անձանց նյութապես շահագռելու և առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացման դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում 50-ից ավելի հասցեներում իրականացվում են խուզարկություններ։ Այդ մասին հայտնել է ՔԿ խոսնակ Կիմա Ավդալյանը, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Փաստինֆոյի» տեղեկություններով՝ իրավապահ մարմիններն գործողություններ են սկսել չորս մարզում՝ Արմավիրում, Լոռիում, Սյունիքում և Վայոց Ձորում, և որ «Ուժեղ Հայաստանին» առնչվող գործողություններն իրականացվում են Ալիկ Ալեքսանյանին վերագրվող գործի կապակցությամբ։
Նշում, որ խուզարկություններ կատարվում են նաև օրինական ձևակերպված աշխատակիցների բնակարաններում, թեև «Մեր ձեւով»-ը նաև հարկեր է վճարել նրանց աշխատավարձեր վճարելիս:

4 Июнь 2026 - 09:43 AMT
В ходе предварительного следствия по уголовному производству, возбужденному по факту материального заинтересовывания большого числа лиц и отмывания денежных средств в особо крупных размерах, обыски проводятся более чем по 50 адресам. Об этом сообщила пресс-секретарь Следственного комитета Кима Авдалян, сообщает «Panorama.am ».
По сведениям «Пастинфо», правоохранительные органы начали мероприятия в четырех областях — Армавире, Лори, Сюнике и Вайоц Дзоре. Издание отмечает, что действия, связанные с «Сильной Арменией», осуществляются в рамках дела, которое связывают с Аликом Алексаняном.
Также отмечается, что обыски проводятся в квартирах официально оформленных сотрудников, несмотря на то что «Мер дзевов» уплачивала налоги при выплате им заработной платы.