4 Հունիս 2026 - 08:05 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նոր եռանդով «սկսել է մեկ այլ արկածախնդրություն», հայտարարել է ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում՝ անդրադառնալով կառավարության արտաքին քաղաքականությանը և դրա հնարավոր հետևանքներին։
«Փաշինյանը հետևողականորեն փորձում է փչացնել մեր հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ, երևի ցանկությունը հետևյալն է՝ Բրյուսելում ինչ-որ մեկին դուր գալ»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Նա ընդգծել է, որ Հայաստանը ցանկանում է պահպանել լավ հարաբերություններ Վաշինգտոնի, Բրյուսելի և Մոսկվայի հետ, և դա լիովին հնարավոր է:
«Մենք դա արել ենք նույնիսկ շատ բարդ աշխարհաքաղաքական վիճակներում։ Այն, ինչ անում է այսօր Նիկոլ Փաշինյանը, մեր գյուղատնտեսությանը հսկայական հարված է հասցնելու։
Ինքը չի հասկանում գյուղատնտեսությունից։ Ինքը գյուղատնտեսական ապրանքների լուրջ շատ սպառող է, ուտում է, ուտում է, անունը դրել եմ սեղանի կոմբայն, ե՞րբ ես կշտանալու»,-ասել է Քոչարյանը:

4 June 2026 - 10:16 AMT
Prime Minister Nikol Pashinyan has “embarked on another adventure with renewed vigor,” former Armenian President and Hayastan alliance prime ministerial candidate Robert Kocharyan said during the election campaign, commenting on the government’s foreign policy and its potential consequences.
“Pashinyan is consistently trying to damage our relations with Russia. Apparently, the goal is to please someone in Brussels,” he said, according to Panorama.am .
Kocharyan stressed that Armenia wants to maintain good relations with Washington, Brussels, and Moscow, and that this is entirely achievable.
“We managed to do that even under very complicated geopolitical conditions. What Nikol Pashinyan is doing today will deal a massive blow to our agriculture.
He does not understand agriculture. He is a major consumer of agricultural products himself — he eats and eats. I have nicknamed him a ‘table combine harvester.’ When are you finally going to be full?” Kocharyan said.