4 Հունիս 2026 - 08:05 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նոր եռանդով «սկսել է մեկ այլ արկածախնդրություն», հայտարարել է ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում՝ անդրադառնալով կառավարության արտաքին քաղաքականությանը և դրա հնարավոր հետևանքներին։
«Փաշինյանը հետևողականորեն փորձում է փչացնել մեր հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ, երևի ցանկությունը հետևյալն է՝ Բրյուսելում ինչ-որ մեկին դուր գալ»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Նա ընդգծել է, որ Հայաստանը ցանկանում է պահպանել լավ հարաբերություններ Վաշինգտոնի, Բրյուսելի և Մոսկվայի հետ, և դա լիովին հնարավոր է:
«Մենք դա արել ենք նույնիսկ շատ բարդ աշխարհաքաղաքական վիճակներում։ Այն, ինչ անում է այսօր Նիկոլ Փաշինյանը, մեր գյուղատնտեսությանը հսկայական հարված է հասցնելու։
Ինքը չի հասկանում գյուղատնտեսությունից։ Ինքը գյուղատնտեսական ապրանքների լուրջ շատ սպառող է, ուտում է, ուտում է, անունը դրել եմ սեղանի կոմբայն, ե՞րբ ես կշտանալու»,-ասել է Քոչարյանը:

Премьер-министр Никол Пашинян с новой энергией «начал очередную авантюру». Об этом заявил второй президент Армении и кандидат в премьер-министры от блока «Армения» Роберт Кочарян в ходе предвыборной кампании, комментируя внешнюю политику правительства и ее возможные последствия.
«Пашинян последовательно пытается испортить наши отношения с Россией. Видимо, желание заключается в том, чтобы понравиться кому-то в Брюсселе», — сказал он, сообщает «Panorama.am ».
Он подчеркнул, что Армения стремится сохранять хорошие отношения с Вашингтоном, Брюсселем и Москвой, и это вполне возможно.
«Мы делали это даже в очень сложных геополитических условиях. То, что сегодня делает Никол Пашинян, нанесет огромный удар по нашему сельскому хозяйству.
Он не разбирается в сельском хозяйстве. Он сам является очень крупным потребителем сельскохозяйственной продукции — ест и ест. Я прозвал его “комбайном за столом”. Когда ты уже насытишься?» — заявил Кочарян.