Կան ուժեր, որ «ուզում են Երևանը, Հայաստանը դարձնել «նիժնի տապրի» գեղի մակարդակի տեղ», հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Նորագավիթում ընտրողների հետ հանդիպմանը:
Նա նշել է, որ 2018 թվականին իշխանությունն իրեն է անցել «կոռուպցիոն, պատերազմի եռագլուխ կուսակցությունից», սակայն, ըստ նրա, նույն ուժերն այժմ փորձում են կրկին վերադառնալ իշխանության, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Որպեսզի շարունակեն թալանել, որպեսզի այս խաղահրապարակները չլինեն Երևանում, որ էդ դպրոցները մանկապարտեզները, ճանապարհները չլինեն, այլ լինի վախի մթնոլորտ։ Որ հայաստանցին տնից դուրս գալուց իմանա, որ մի հատ օլիգարխի լակոտ կարող է անցնի իր վրայով, որ ինքը պետք է դաբրո ունենա իր տանը, թաղում ապրելու համար: Էսօր ՀՀ-ում մի սուբյեկտ կա, որ կարող է դաբրո տալ կամ չտալ և էդ սուբյեկտը Հայաստանի քաղաքացին է, ժողովուրդը»,-եզրափակել է Փաշինյանը և հրավիրել ամփոփիչ հանրահավաքի և քվեարկության։

4 Июнь 2026 - 12:47 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил на встрече с избирателями в Норагавите, что существуют силы, которые «хотят превратить Ереван и Армению в место уровня деревни “Нижний Тапр”».
Он отметил, что в 2018 году получил власть от того, что охарактеризовал как «трехглавую партию коррупции и войны», однако, по его словам, те же силы сейчас пытаются вновь вернуться к власти, сообщает «Panorama.am ».
«Чтобы продолжать несправедливо грабить, чтобы в Ереване не было этих детских площадок, чтобы не было этих школ, детских садов и дорог, а вместо этого существовала атмосфера страха. Чтобы житель Армении, выходя из дома, знал, что какой-нибудь отпрыск олигарха может проехать по нему, и что ему необходимо чье-то разрешение, чтобы жить в собственном доме и своем районе», — сказал Пашинян.
«Сегодня в Республике Армения существует только один субъект, который может дать или не дать разрешение, и этим субъектом является гражданин Армении, народ», — заключил Пашинян, пригласив сторонников на итоговый митинг и призвав принять участие в голосовании.