4 Հունիս 2026 - 13:01 AMT
Իշխանությունը «վարչական ռեսուրսերի չարաշահում է անում, քանի որ հասկանում է՝ «հողը գնում է» իրենց ոտքերի տակից», հայտարարել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը նախընտրական խախտումների թեմայով կազմակերպված ասուլիսում։
Նա կարծիք է հայտնել, որ իշխանությունները տարբեր իրավական գործողությունների միջոցով փորձում են հանրության շրջանում կեղծ պատկեր ձևավորել, հայտնում է Aysor.am-ը:
Մինասյանի խոսքով՝ ամենախոշոր ընտրախախտումներ անողը հենց իշխանությունն է:
«Նախընտրական մթնոլորտում Նիկոլ Փաշինյանն ատելություն ու թշնամանք է տարածում` անցնելով հանրային բարոյականության սահմանները։ Վարչական ռեսուրսի մեծ չարաշահում է իրականացվում, ու խոսքը միայն հանրային և պետական բյուջեի մսխման, բացահայտ ընտրակաշառքի տեսքով աջակցությունների մասին չէ, այլև կառավարման լիազորությունների ակնհայտ չարաշահումներ են տեղի ունենում։ Կադրային և տեղեկատվական չարաշահումներ են լինում»,-հայտարարել է ընդդիմադիր պատգամավորը:
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն գրեթե ամեն օր նոր հրապարակումներ է անում ընդդիմադիր ուժերի կողմից ընտրակաշառք տալու և բարեգործության արգելքը խախտելու մասին:

Секретарь парламентской фракции «Армения» Арцвик Минасян заявил на пресс-конференции, посвященной предполагаемым предвыборным нарушениям, что власти «злоупотребляют административным ресурсом, поскольку понимают, что почва уходит у них из-под ног».
Он выразил мнение, что посредством различных юридических действий власти пытаются сформировать у общества ложное представление о происходящем, сообщает «Aysor.am».
По словам Минасяна, именно власть является главным нарушителем избирательного процесса.
«В предвыборной атмосфере Никол Пашинян распространяет ненависть и вражду, переходя границы общественной морали. Имеет место масштабное злоупотребление административным ресурсом, причем речь идет не только о растрате общественных и государственных средств бюджета или о поддержке, которая выглядит как прямой подкуп избирателей. Наблюдаются также очевидные злоупотребления управленческими полномочиями. Имеют место кадровые и информационные злоупотребления», — заявил оппозиционный депутат.
Антикоррупционный комитет Армении практически ежедневно публикует новые сообщения о предполагаемых случаях подкупа избирателей и нарушениях запрета на благотворительную деятельность со стороны оппозиционных политических сил в период избирательной кампании.