4 Հունիս 2026 - 13:01 AMT
Իշխանությունը «վարչական ռեսուրսերի չարաշահում է անում, քանի որ հասկանում է՝ «հողը գնում է» իրենց ոտքերի տակից», հայտարարել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը նախընտրական խախտումների թեմայով կազմակերպված ասուլիսում։
Նա կարծիք է հայտնել, որ իշխանությունները տարբեր իրավական գործողությունների միջոցով փորձում են հանրության շրջանում կեղծ պատկեր ձևավորել, հայտնում է Aysor.am-ը:
Մինասյանի խոսքով՝ ամենախոշոր ընտրախախտումներ անողը հենց իշխանությունն է:
«Նախընտրական մթնոլորտում Նիկոլ Փաշինյանն ատելություն ու թշնամանք է տարածում` անցնելով հանրային բարոյականության սահմանները։ Վարչական ռեսուրսի մեծ չարաշահում է իրականացվում, ու խոսքը միայն հանրային և պետական բյուջեի մսխման, բացահայտ ընտրակաշառքի տեսքով աջակցությունների մասին չէ, այլև կառավարման լիազորությունների ակնհայտ չարաշահումներ են տեղի ունենում։ Կադրային և տեղեկատվական չարաշահումներ են լինում»,-հայտարարել է ընդդիմադիր պատգամավորը:
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն գրեթե ամեն օր նոր հրապարակումներ է անում ընդդիմադիր ուժերի կողմից ընտրակաշառք տալու և բարեգործության արգելքը խախտելու մասին:

Artsvik Minasyan, secretary of the Hayastan Alliance parliamentary faction in the National Assembly, stated at a press conference on alleged election violations that the authorities are “abusing administrative resources because they understand that the ground is slipping from beneath their feet.”
He expressed the view that the government is attempting to create a false perception among the public through various legal actions, Aysor.am reports.
According to Minasyan, the largest election violator is the government itself.
“In the pre-election atmosphere, Nikol Pashinyan is spreading hatred and hostility, crossing the boundaries of public morality. There is widespread abuse of administrative resources, and this is not only about wasting public and state budget funds or providing support that amounts to outright vote-buying. There are also obvious abuses of governing powers. Personnel and informational resources are being misused as well,” the opposition lawmaker stated.
Armenia’s Anti-Corruption Committee has been issuing frequent reports alleging cases of vote-buying and violations of restrictions on charitable activities by opposition political forces during the election campaign.