Գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանի նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել։ Այդ մասին հայտնել է փաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Հերթական մեղադրանքն է առաջադրվել գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանին, իբրև թե 2023թ. սեպտեմբեր ամսին փողոց փակած քաղաքացիների ուղղությամբ բարձր արագությամբ վարող մեքենային հարվածելու միջոցով խուլիգանություն կատարելու համար:
Ընդ որում` 3 տարի շարունակ (2023թվականից նախաձեռնված վարույթով) որևէ գործողություն չկատարելուց հետո, օրերս միայն հապճեպ որոշում է կայացվել մեղադրանք առաջադրելու, ինչպես նաև նախաքննությունն ավարտելու և մեղադրական եզրակացությամբ դատարան ուղարկելու վերաբերյալ»,- հայտնել է նա:

5 Июнь 2026 - 11:07 AMT
Генерал-лейтенанту Тиран Хачатрян предъявлено обвинение. Об этом сообщил его адвокат Вараздат Арутюнян на своей странице в Facebook.
«Генерал-лейтенанту Тирану Хачатряну предъявлено очередное обвинение. По версии следствия, в сентябре 2023 года он совершил хулиганство, ударив автомобиль, который на высокой скорости двигался в направлении граждан, перекрывших улицу.
При этом после того как в рамках производства, начатого в 2023 году, в течение трех лет не предпринималось никаких действий, лишь несколько дней назад было поспешно принято решение о предъявлении обвинения, завершении предварительного следствия и направлении дела в суд с обвинительным заключением», — написал Арутюнян.
Других подробностей относительно предъявленного обвинения и дальнейшего судебного разбирательства в заявлении адвоката не приводится.