5 Հունիս 2026 - 10:50 AMT
Հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկության օրը ընտրատեղամասերի հարակից տարածքներում կգործեն մի շարք սահմանափակումներ, հայտնում է Ներքին գործերի նախարարությունը:
Նշվում է, որ քվեարկության օրը տեղամասային կենտրոններին հարող մինչև 50 մետր շառավղով տարածքներում արգելվելու է խմբերով հավաքվելը, իսկ մուտքերին հարակից հատվածներում չի թույլատրվելու տրանսպորտային միջոցների կուտակում՝ ընտրական գործընթացի բնականոն կազմակերպումն ապահովելու նպատակով։
Նախարարությունից հայտնել են, որ ընտրատեղամասերի տարածքներում հասարակական կարգի պահպանությունն իրականացվելու է ոստիկանության ծառայողների կողմից, որոնք ծառայություն են իրականացնելու տեղամասային կենտրոններում՝ անկախ ընտրական հանձնաժողովների լրացուցիչ պահանջներից։
ՆԳՆ-ն քաղաքացիներին կոչ է արել պահպանել սահմանված կանոնները և նպաստել ընտրական գործընթացի խաղաղ, անվտանգ և անխափան անցկացմանը։

Вблизи избирательных участков в день парламентских выборов, которые состоятся 7 июня, будет действовать ряд ограничений. Об этом сообщило Министерство внутренних дел Армении.
Отмечается, что в день голосования в радиусе до 50 метров от участковых центров будет запрещено собираться группами. Кроме того, возле входов на избирательные участки не будет допускаться скопление транспортных средств для обеспечения нормальной организации избирательного процесса.
В министерстве также сообщили, что охрану общественного порядка на территориях избирательных участков будут осуществлять сотрудники полиции, которые будут нести службу в участковых центрах независимо от дополнительных запросов со стороны избирательных комиссий.
МВД призвало граждан соблюдать установленные правила и содействовать мирному, безопасному и бесперебойному проведению избирательного процесса.