«Հայաստան» դաշինքի ամփոփիչ քարոզարշավի ժամանակ ԱԺ պատգամավոր Լևոն Քոչարյանը դիմել է նաև այն քաղաքացիներին, որոնք չեն աջակցում իրենց քաղաքական ուժին։
«Մեր երկրի ապագայի մասին պատկերացումները կարող են տարբեր լինել, դա նորմալ է, մենք մեր բոլոր ձեռքբերումներից բացի՝ ունեցել ենք շատ թերություններ, որոնք էլ ստեղծել են այս ապազգային իշխանությանը։ Քո զայրույթն արդարացված է, բայց մի՛ թող, որ քո զայրույթը գործածեն երկիրը կործանելու նպատակով, մի՛ ընտրիր Արցախ հանձնողին, Եկեղեցու դեմ դուրս եկողներին։ Մեղավոր ենք նաև, որ թույլ ենք տվել ստերով կերակրեն ձեզ»,-ասել է նա, հայտնում է Auroranews.am-ը:
Քոչարյանը նաև դիմել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին. «Դու պատասխան ես տալու Հայաստանի այսօրվա վիճակի համար»։

5 June 2026 - 14:16 AMT
During the final campaign event of the Hayastan Alliance, Member of Parliament Levon Kocharyan also addressed citizens who do not support his political force.
“Our visions for the future of our country may differ, and that is normal. Alongside all our achievements, we also had many shortcomings, which contributed to the emergence of this anti-national government. Your anger is justified, but do not allow your anger to be used for the destruction of the country. Do not choose those who surrendered Artsakh or those who oppose the Church. We are also responsible for allowing you to be fed with lies,” Kocharyan said, according to Auroranews.am .
Addressing Prime Minister Nikol Pashinyan, Kocharyan added: “You will answer for the current state of Armenia.”