«Հայաստան» դաշինքի ամփոփիչ քարոզարշավի ժամանակ ԱԺ պատգամավոր Լևոն Քոչարյանը դիմել է նաև այն քաղաքացիներին, որոնք չեն աջակցում իրենց քաղաքական ուժին։
«Մեր երկրի ապագայի մասին պատկերացումները կարող են տարբեր լինել, դա նորմալ է, մենք մեր բոլոր ձեռքբերումներից բացի՝ ունեցել ենք շատ թերություններ, որոնք էլ ստեղծել են այս ապազգային իշխանությանը։ Քո զայրույթն արդարացված է, բայց մի՛ թող, որ քո զայրույթը գործածեն երկիրը կործանելու նպատակով, մի՛ ընտրիր Արցախ հանձնողին, Եկեղեցու դեմ դուրս եկողներին։ Մեղավոր ենք նաև, որ թույլ ենք տվել ստերով կերակրեն ձեզ»,-ասել է նա, հայտնում է Auroranews.am-ը:
Քոչարյանը նաև դիմել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին. «Դու պատասխան ես տալու Հայաստանի այսօրվա վիճակի համար»։

5 Июнь 2026 - 14:17 AMT
Во время итогового предвыборного мероприятия блока «Армения» депутат Национального собрания Левон Кочарян обратился также к гражданам, не поддерживающим его политическую силу.
«Наши представления о будущем страны могут различаться, и это нормально. Помимо всех наших достижений, у нас было немало недостатков, которые и привели к появлению нынешней власти. Ваше недовольство оправданно, но не позволяйте использовать вашу злость для разрушения страны. Не выбирайте тех, кто сдал Арцах и выступает против Церкви. Мы тоже виноваты в том, что позволили кормить вас ложью», — заявил Кочарян, сообщает «Auroranews.am ».
Обращаясь к премьер-министру Николу Пашиняну, Кочарян добавил: «Ты ответишь за нынешнее состояние Армении».