Հուլիսի 4-5 Դիլիջանում տեղի կունենա տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպումը: Համաժողովի կազմակերպիչներն են` Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (UITE) եւ Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարությունը:
Համաժողովին կմասնակցեն ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության, Ազգային անվտանգության ծառայության, Կենտրոնական բանկի, Պետեկամուտների կոմիտեի, Փոքր եւ միջին ձեռնարկությունների զարգացման ազգային կենտրոնի շուրջ 80 ներկայացուցիչներ, ինչպես նաեւ տեղեկատվական տեխնոլոգիայի տեղական եւ արտերկրի ձեռնարկությունների ներկայացուցիչներ: Միջոցառմանը կմասնակցեն ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանն ու ՀՀ տրանսպորտի ու կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը:
Համաժողովի նպատակն է նպաստել Հայաստանում մրցունակ տեղեկատվական ու հեռահաղորդակցային ինդուստրիայի ու տեղեկատվական հասարակության ձեւավորմանը:
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի ձեռնարկությունների ղեկավարներն ոչ պաշտոնական հանդիպումներ են ունենում ամեն եռամսյակ:

Dilijan Armenian resort will host a regular quarterly informal meeting of leaders of IT enterprises on July 4 and 5. The event was initiated by Union of Information Technology Enterprises (UITE) and RA Ministry of Economy.
Over 80 members of the Ministry of Economy, National Security Service, Central Bank, SME development center, representatives of local and foreign organizations will take part in the event.
Economy Minister Nerses Yeritsyan and Transport Minister Gurgen Sargsyan are also expected to arrive.
The goal of the forum is formation of competitive information and communication industry and information-oriented society.