Microsoft ընկերությունը Windows 7 Home Premium օպերատիվ համակարգ կթողարկի Family Pack տարբերակով: Այն իրենից ընտանեկան լիցենզիա օպերատիվ համակարգի համար եւ նախատեսված է տնային ԱՀ օգտվողների համար` թույլ տալով Windows 7 մեկ օրինակը տեղադրել երեք համակարգչի վրա:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել Հայաստանում Microsoft ներկայացուցչության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը, Հայաստանի տարածքում ընտանեկան լիցենզիայի հատկացման հարցը դեռեւս մշակման փուլում է:
Աշխարհում Windows 7 վաճառքը կսկսվի հոկտեմբերի 23-ից, այդ ժամանակ Հայաստանում վաճառքի կհանվեն Windows 7 տեղադրված համակարգով համակարգիչները, իսկ համակարգի «արկղային» տարբերակները վաճառքի կհանվեն 2010թ. հունվարի 1-ից. եւ այն կարելի է տեղադրել 2 համակարգչի վրա:

3 Июль 2009 - 16:35 AMT
Корпорация Microsoft выпустит операционную систему Windows 7 Home Premium в версии Family Pack. Она представляет собой семейную лицензию на операционную систему и предназначена для домашних пользователей ПК, позволяя установить одну копию Windows 7 на три компьютера.
Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net директор представительства Microsoft в Армении Григор Барсегян, вопрос о предоставлении семейной лицензии на территории Армении пока еще находится на стадии разработки.
Продажи Windows 7 в мире начнутся 23 октября, в это время в Армении поступят в продажу компьютеры с предустановленной системой Windows 7, а «коробочные» версии системы поступят в продажу с 1 января 2010 года, и ее можно будет установить на 2 компьютера.