Microsoft ընկերությունը Windows 7 Home Premium օպերատիվ համակարգ կթողարկի Family Pack տարբերակով: Այն իրենից ընտանեկան լիցենզիա օպերատիվ համակարգի համար եւ նախատեսված է տնային ԱՀ օգտվողների համար` թույլ տալով Windows 7 մեկ օրինակը տեղադրել երեք համակարգչի վրա:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել Հայաստանում Microsoft ներկայացուցչության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը, Հայաստանի տարածքում ընտանեկան լիցենզիայի հատկացման հարցը դեռեւս մշակման փուլում է:
Աշխարհում Windows 7 վաճառքը կսկսվի հոկտեմբերի 23-ից, այդ ժամանակ Հայաստանում վաճառքի կհանվեն Windows 7 տեղադրված համակարգով համակարգիչները, իսկ համակարգի «արկղային» տարբերակները վաճառքի կհանվեն 2010թ. հունվարի 1-ից. եւ այն կարելի է տեղադրել 2 համակարգչի վրա:

Microsoft will offer a multi-license “family pack” for Windows 7. The software intended for home PCs allows user to install the same copy Windows 7 on 3 computers.
However, the issue of providing family license to Armenian users is still under consideration, Grigor Barseghyan, Microsoft’s Armenian Representation Director, told a PanARMENIAN.Net correspondent.
Microsoft 7 pack will be launched for sale on October 23, and Armenia will import computers with previously installed software. As to the so called “box-board” copies enabling users to install software on 2 computers, they will appear on market beginning January 1, 2010.