Հուլիսի 3-8 Կահիրեւոմ անցնում էր «Imagine Cup-2009» մրցույթի եզրափակիչ փուլը: Հայաստանն այս մրցույթում ներկայացնում է TechSquad ծրագրավորողների թիմը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է հաղորդել Հայաստանում Microsoft-ի ներկայացուցիչ Գրիգոր Բարսեղյանը, Հայաստանի թիմը ողջ կազմով չկարողացավ մասնակցել «Imagine Cup-2009» մրցույթին: Մեր երկիրը մրցույթում ներկայացրեց միայն մեկ մասնակից, սակայն Microsoft-Արմենիա ընկերությունը կարողացավ կազմակերպել on-line տեսախորհրդաժողով Կահիրեի հետ, որի ժամանակ թիմը ներկայացրեց իր աշխատանքները, ինչպես նաեւ պատասխանեց ժյուրիի հարցերին:

В Каире с 3 по 8 июля проходит финал конкурса «Imagine Cup – 2009». Армению в данном конкурсе представляет команда программистов TechSquad.
Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net директор представительства Microsoft в Армении Григор Барсегян, посетить конкурс «Imagine Cup – 2009» всей команде из Армении не удалось. Нашу страну на конкурсе представил только один участник, однако компании Microsoft-Армения удалось организовать on-line видео и аудио конференцию с Каиром, в течение которой команда смогла представить свои работы, а также ответить на вопросы жюри.