Հուլիսի 3-8 Կահիրեւոմ անցնում էր «Imagine Cup-2009» մրցույթի եզրափակիչ փուլը: Հայաստանն այս մրցույթում ներկայացնում է TechSquad ծրագրավորողների թիմը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է հաղորդել Հայաստանում Microsoft-ի ներկայացուցիչ Գրիգոր Բարսեղյանը, Հայաստանի թիմը ողջ կազմով չկարողացավ մասնակցել «Imagine Cup-2009» մրցույթին: Մեր երկիրը մրցույթում ներկայացրեց միայն մեկ մասնակից, սակայն Microsoft-Արմենիա ընկերությունը կարողացավ կազմակերպել on-line տեսախորհրդաժողով Կահիրեի հետ, որի ժամանակ թիմը ներկայացրեց իր աշխատանքները, ինչպես նաեւ պատասխանեց ժյուրիի հարցերին:

The final tournament of “Imagine Cup – 2009” passed in Cairo from July 3 to 8. A teams of software engineers of TechSquad represented Armenia in the contest.
As Grigor Barseghyan, Director of Microsoft-Armenia told a PanARMENIAN.Net reporter, all team members of TechSquad did not visit the “Imagine Cup – 2009” contest. Armenia was represented only by one participant. Instead, the Microsoft-Armenia organized an on-line video and audio conference with Cairo, which enabled the Armenian team to submit its works, as well as to answer the questions of the jury.