ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) դիմել է ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով, պահանջելով խստացնել ձայնային (VoIP) ծառայությունների տրամդրման արտոնագրերի ստացումը:
Այդ մասին Ծաղկաձորում ինտերկոնեկտի հարցերին նվիրված սեմինարում, ասել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն: Նա նաեւ նշել է, որ թույլ չի տա իրեն քավության նոխազ դարձնել: Բանը նրանում է, պարզաբանել է Կիլմկոն, որ Հայաստանում գործում են բազմաթիվ այսպես կոչված պրովայդերներ եւ VoIP ծառայությունների պրովայդերներ, որոնք արտոնագրեր են ստացել ՀԾԿՀ-ից, եւ այդ պրովայդերներն ու VօIP ծառայությունների պրովայդերները բոլոր իրենց խնդիրներն ու որակյալ ծառայություններ տրամադրելու անունակությունը, բարդում են ԱրմենՏելի վրա»:
Ըստ Կլիմկոյի, խնդիրը նաեւ նրանում է, որ բնակչությունը դեռեւս բավարար իրազեկված չէ, հասկանալու եւ տարբերելու համար կեղծիքը:

Армянский оператор связи – компания АрменТел (торговая марка Beeline), обратится в КРОУ Армении по вопросу ужесточения требований получения лицензии на предоставление голосовых (VoIP) услуг.
Об этом на прошедшем семинаре по вопросам интерконекта в армянском курортном городе Цахкадзор сказал генеральный директор компании АрменТел Игорь Климко. Он также отметил, что не позволит делать из компании АрменТел «козла отпущения». Дело в том, пояснил генеральный директор, что «в Армении действуют многочисленные псевдопровайдеры и провайдеры VoIP услуг, получившие у КРОУ лицензии, и эти провайдеры все свои проблемы и неспособность предоставлять качественные услуги связи сваливают на АрменТел».
По мнению Климко, проблема еще и в том, что население не владеет достаточной информацией и знаниями, чтобы понять и распознать очевидную ложь.