Այսօր «ԱրմենՏել» ընկերության (ապրանքանիշը Beeline) եւ «Սպառողների իրավունքների պաշտպանության» հասարակական կազմակերպության միջեւ համագործակցության մասին հուշագրի ստորագրման արարողությունից հետո «ԱրմենՏելի» գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, պատասխանելով լրագրողների հարցերին այն մասին, թե «ԱրմենՏել» ընկերությունն իբր ագելափակել է հայկական կառավարական կայքէջերից օգտվելու հնարավորությունը (նման հայտարարություն էր արել «Arminco» ընկերության տեխնիկական տնօրեն Գրիգորի Սաղյանը), պատասխանել է, որ «ԱրմենՏելը» պարզել է խնդիրների աղբյուրն` օգտվելու դժվարություններ են առաջանում միայն այն կայքերում, որոնք հիմնված են «Arminco» ընկերության սերվերի վրա:
Այս առնչությամբ, Կլիմկոն նշել է, որ դեռեւս 2008թ. «Arminco» ընկերությունը նվազեցրեց պիրինգի (ինտերնետ-օպերատորների տեխնիկական գործակցություն ցանցերի միջեւ տրաֆիկի փոխանակման ոլորտում) թողունակության կարողությունը մինչեւ 32 Կբ/վայրկ, եւ ավելացրեց միայն այն բանից հետո, երբ «ԱրմենՏել» ընկերությունը դիմեց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովին:
Հաշվի առնելով այս իրադարձությունները` Իգոր Կլիմկոն խորհուրդ տվեց Հայաստանի պետմարմիններին, որոնց կայքէջերի մեծ մասը հիմնված է «Arminco»-ի սերվերի վրա, իրենց կայքերը տեղակայել ոչ առեւտրային սերվերներում:

7 Август 2009 - 14:31 AMT
В ходе состоявшейся сегодня церемонии подписания меморандума о сотрудничестве между компанией «АрменТел» (торговая марка Beeline) и общественной организацией «Защита прав потребителей» генеральный директор компании «АрменТел» Игорь Климко, отвечая на вопросы журналистов относительно того, что «АрменТел» якобы заблокировал возможность просмотра армянских правительственных сайтов (такое заявление в конце июля делал технический директор компании «Arminco» Григорий Сагиян), ответил, что в компании «АрменТел» были проведены работы по выяснению источника проблем и было выявлено, что трудности с открытием возникают только на тех сайтах, которые базируются на серверах компании «Arminco».
В связи с этим, Игорь Климко отметил, что еще в 2008 году компания «Arminco» снизила пропускную способность пиринга (техническое взаимодействие интернет-операторов в области обмена трафиком между своими сетями) до 32 Кб/сек. и повысила его только после того, как компания «АрменТел» обратилась в Комиссию по регулированию общественных услуг (КРОУ).
Принимая во внимание данные события, Игорь Климко порекомендовал государственным органам Армении, большинство которых базируют свои сайты на серверах «Arminco», размещать свои сайты на некоммерческих серверах.