Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարությունը պաշտոնապես հերքել է ադրբեջանցի հակերների կողմից կայքի ջարդման մասին տեղեկությունը:
Օգոստոսի 13-ին «Արմատ» ակումբում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Smart Systems» ընկերության նախագահ Ստեփան Ասլանյանը հայտարարել էր, որոշ պետական էլեկտրոնային կայքերի թվում նաեւ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության էլեկտրոնային կայքը ուրբաթ օրվանից ջարդվել է ադրբեջանցի հակերների կողմից եւ մինչ օրս չի վերականգնվել:
Նախարարության պաշտոնական հայտարարության մեջ, մասնավորպես նշվում է . «Հայտնում ենք, որ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության էլեկտրոնային կայքը հակերնե
րի կողմից, այդ թվում ադրբեջանցի, չի ենթարկվել հարձակման եւ չի ջարդվել: Կայքում տեղադրված նյութերը որեւէ փոփոխության չեն ենթարկվել»:
Հերքման մեջ նշվում է, որ www.mineconomy.am կայքը մոտ 2 ժամ հասանելի չի եղել օգոստոսի 14-ին` որոշակի տեխնիկական թերությունների հետեւանքով, որոնք կարճ ժամկետում շտկվել են նախարարության մասնագետների կողմից:
Նշված թերությունները, սակայն, ինչպես նշվում է նախարարության հաղորդման մեջ, որեւէ բացասական ազդեցություն չէին կարող ունենալ կայքի այցելուների վրա:

The economy ministry of Armenia has issued a formal disclaimer of information, that Azeri hackers allegedly broke the ministry’s web site.
Stepan Aslanyan, director of Smart systems, on August 13, at the Armat press center told journalists that the web site of the Armenian economy ministry and a number of other official sites were hacked on Friday by Azerbaijanis and have not been recovered until the day of the press conference.
The ministry of economy of Armenia issued an official statement on the matter, saying in particular the following: “the ministry of economy had not been subjected to hackers’ attacks, including Azerbaijani, and hasn’t been broken. The content on this site remained unchanged.”
On August 14 www.mineconomy.am web site within two hours was not accessible due to some technical problems, which were quickly resolved by professionals, the disclaimer said.
These problems, as noted in ministry’s disclaimer, could not negatively affect visitors. Official website of the Ministry of Economy of Armenia continues to operate smoothly.