Հայաստանում տեղեկատվական անվտանգության ապահովման շուկա չկա: Նման հայտարարությամբ այսօր չդադարող հաքերային հարձակումների պայմաններում հայկական կայքերի դրությանը նվիրված մամլո ասուլիսին հանդես են եկել Helix Consulting ընկերության տնօրեն Արամ Մխիթարյանը եւ Smart Tech ընկերության տեղեկատվական անվտանգության փոխտնօրեն Ռուբեն Մուրադյանը:
Մասնավորապես, նշվել է, որ Հայաստանում տեղեկատվական անվտանգությունը գնահատվում է որպես մթերք, մինչդեռ դա գործընթաց է: Անհնար է մի անգամից ձեռք բերել այդ անվտանգությունը, այն պետք է մշտապես պահպանվի մասնագետների եւ ծրագրերի կողմից, որոնք իրենց հերթին պետք է մշտապես թարմացվեն:
Փորձագետները հասարակության ուշադրությունը դարձրել են նաեւ նրանք, որ պետությունը պարտավոր չէ զբաղվել կոմերցիոն կայքերի պաշտպանությամբ, որոնց սեփականատերերը պետք է իրենք մտածեն այդ կայքերի պաշտպանվածության մասին:

Armenia has no market creating information security guarantees, Helix Consulting company’s director Aram Mkhitaryan and Smart Tech company’s Deputy Director on Information Security Issues Ruben Muradyan told today a press conference devoted to situation with Armenian Web sites in view of incessant hacker attacks.
Particularly, it was noted that Armenia viewed information security as a product vs. a process. Information security is not something to be achieved at once. It should be supported by relevant specialists and constantly upgraded programs.
Experts also drew public attention to the fact that state is not obliged to engage itself in the protection of commercial Web sites. That’s something to be dealt with by their owners, they stressed.