Վերջին ժամանակներս հայկական կայքերը ողողել է հակերների հարձակումների հերթական ալիքը: Դրանցից ոմանք բացելու փորձ կատարելիս հայտնվում է հաղորդագրություն «իրաքցի հակերների» կողմից: Չարագործներն իրենք իրենց այդպես են անվանել` թողնելով իրենց տվյալները եւ նախազգուշացումները:
Հայկական կայքերից հակերների հարձակումների զոհ են դարձել գյուղատնտեսության եւ քաղաքաշինության նախարարությունների կայքերը: Նախօրեին հակերների հարձակումների ենթարկվել էին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի, ՀՀ սփյուռքի նախարարության եւ ԲՏԱ բանկի կայքերը, որոնց մի մասը տվյալ պահին արդեն նորմալ գործում է:
Իրանի հայկական սփյուռքի կայքում, (www. iranahayer.com) որը հակերների հարձակման էր ենթարկվել շաբաթ օրը, հաղորդագրություն էր տեղակայվել այն մասին, որ հարձակման արդյունքում հակերներին չի հաջողվել ամբողջությամբ շարքից հանել կայքը, սակայն, հեռացվել էին վերջին նորություններն ու մեկնաբանությունները: Կայքի ղեկավարությունը հաղորդում է, որ կրկին կտեղակայի նորությունները, սակայն, չի կարողանա վերականգնել մեկնաբանությունները:
Նախկինում նաեւ հաղորդվել է, որ օգոստոսի 14-ին www.mineconomy.am կայքը երկու ժամվա ընթացքում անհասանելի է եղել որոշ տեխնիկական անսարքությունների պատճառով, որոնք մասնագետների կողմից վերացվել են շատ կարճ ժամանակում: Ավելի ուշ հայտնի է դարձել, որ ջարդվել էր փոստային ծառայությունը, ինչը, սկլբունքորեն, շատ ավելի վատ է, քանի որ հակերներին, հնարավոր է, հասանելի է դարձել նախարարության աշխատակիցների նամակագրությունը:

В последние дни по армянским сайтам прошлась очередная волна хакерских атак. При попытке открыть некоторые из них появляется сообщение от «иракских хакеров», так себя назвали злоумышленники, которые также оставили свои контакты и предостережение.
Жертвами хакерских атак среди армянских сайтов стали сайты министерства сельского хозяйства и градостроительства. Накануне хакерским атакам подверглись сайты футбольной федерации Армении, Министерства диаспоры РА, и банка БТА, часть из которых на данный момент уже действуют нормально.
На сайте армянской диаспоры Ирана (www. iranahayer.com), который подвергся хакерской атаке в субботу, помещено сообщение, что в результате атаки, хакерам не удалось полностью вывести сайт из строя, однако, были удалены последние новости и комментарии. Администрация сайта сообщает, что вновь разместит новости, однако, не сможет восстановить комментарии.
Ранее также сообщалось, что 14-го августа сайт www.mineconomy.am в течение двух часов был недоступен из-за некоторых технических неполадок, которые в кратчайшие сроки были устранены специалистами. Позднее стало известно, что был взломан почтовый сервис, что в принципе еще хуже, поскольку хакерам, возможно, стала доступна переписка сотрудников министерства.