Վերջին ժամանակներս հայկական կայքերը ողողել է հակերների հարձակումների հերթական ալիքը: Դրանցից ոմանք բացելու փորձ կատարելիս հայտնվում է հաղորդագրություն «իրաքցի հակերների» կողմից: Չարագործներն իրենք իրենց այդպես են անվանել` թողնելով իրենց տվյալները եւ նախազգուշացումները:
Հայկական կայքերից հակերների հարձակումների զոհ են դարձել գյուղատնտեսության եւ քաղաքաշինության նախարարությունների կայքերը: Նախօրեին հակերների հարձակումների ենթարկվել էին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի, ՀՀ սփյուռքի նախարարության եւ ԲՏԱ բանկի կայքերը, որոնց մի մասը տվյալ պահին արդեն նորմալ գործում է:
Իրանի հայկական սփյուռքի կայքում, (www. iranahayer.com) որը հակերների հարձակման էր ենթարկվել շաբաթ օրը, հաղորդագրություն էր տեղակայվել այն մասին, որ հարձակման արդյունքում հակերներին չի հաջողվել ամբողջությամբ շարքից հանել կայքը, սակայն, հեռացվել էին վերջին նորություններն ու մեկնաբանությունները: Կայքի ղեկավարությունը հաղորդում է, որ կրկին կտեղակայի նորությունները, սակայն, չի կարողանա վերականգնել մեկնաբանությունները:
Նախկինում նաեւ հաղորդվել է, որ օգոստոսի 14-ին www.mineconomy.am կայքը երկու ժամվա ընթացքում անհասանելի է եղել որոշ տեխնիկական անսարքությունների պատճառով, որոնք մասնագետների կողմից վերացվել են շատ կարճ ժամանակում: Ավելի ուշ հայտնի է դարձել, որ ջարդվել էր փոստային ծառայությունը, ինչը, սկլբունքորեն, շատ ավելի վատ է, քանի որ հակերներին, հնարավոր է, հասանելի է դարձել նախարարության աշխատակիցների նամակագրությունը:

A new wave of hacker attacks was recently launched against Armenian Web sites. While trying to open some of them, users encounter messages by “Iraqi hackers” – such is the nickname of the trespassers who left their contacts and a warning.
Hackers have this time targeted the Web sites of RA Agriculture and Urban Development Ministries. Earlier, they had attacked the sites of RA Football Federation, Diaspora Ministry and BTA Bank. Some of the damaged sites were restored to normal operation.
Attacked by hackers Saturday, Iran’s Armenian Diaspora Web site (www. iranahayer.com) contains a statement saying that hackers did not manage to completely damage the Web page and deleted only recent news and comments. Site administration reports it will post the news again but will not manage to restore deleted comments.
Earlier, www.mineconomy.am Web site was reported to be inaccessible because of some technical problems which were shortly after eliminated by specialists. Later, it became known that hackers had managed to damage the site’s post service, thus gaining access to ministry staff’s mail correspondence.