Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Հայաստանի բջջային կապի երրորդ օպերատորի` «Orange Armenia» ընկերության, գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյուտուան հերքել է լուրերն այն մասին, որ «Orange Armenia»-ն պատրաստվում է հրաժարվել ծառայությունների տրամադրման լիցենզիայից, այն պատճառով, որ ընկերության վրա ճնշում են գործադրում երկրում գործող երկու օպերատորները:
Մասնավորապես, Բրունո Դյուտուան նշել է, որ ոչ մի նման բան չկա: «Orange Armenia» ընկերությունը ոչ մի խնդիր չունի Հայաստանում կապի գործող օպերատորների հետ կապված:
Պատասխանելով հայկական շուկա ընկերության դուրս գալու որոշակի ժամկետների վերաբերյալ լրագրողների հարցերին` Բրունո Դյուտուան ասել է, որ ելնելով գաղտնիության պատճառներից, ընկերությունը ձեռնպահ է մնում որոշակի ժամկետների մասին պաշտոնապես հայտարարելուց: Այնուհետեւ, ընկերության ղեկվարը նշել է, որ ընկերության շուկա դուրս գալու բոլոր ծրագրերը պահպանվել են, ոչինչ չի փոխվել:

Сегодня на встрече с журналистами генеральный директор третьего сотового оператора Армении, компании «Orange Armenia» Бруно Дьютуа опроверг слухи о том, что «Оранж Армения» собирается отказаться от лицензии на предоставление услуг связи, ввиду того, что на компанию оказывают давление два действующих в стране оператора.
В частности, Бруно Дьютуа отметил, что ничего подобного нет. У компании «Orange Armenia» нет никаких проблем с действующими операторами связи в Армении.
Отвечая на вопросы журналистов относительно конкретных сроков выхода компании на армянский рынок, Бруно Дьютуа сказал, что исходя из причин конфиденциальности, компания воздерживается от официального объявления конкретных сроков. Но впоследствии, руководитель компании отметил, что все планы по выходу на рынок компанией сохранены, ничего не претерпело изменений.