Հայաստանի հասարակական ծառայությունների կարգավորման հանձնաժողովն (ՀԾԿՀ) այսօր կայացած նիստում հաստատել է «ԱրմենՏել», ՎիվաՍել-ՄՏՍ եւ Orange Armenia օպերատորների ցանցերի միջեւ ինտերկոնեկտի ծառայությունների գների վերաբերյալ նոր սակագնային ծրագիրը , որն ուժի մեջ կմտնի 2010 թվականի հունվարից:
Բոլոր օպերատորները մինչեւ 2010 թվականի հունվարի 1-ը պարտավորվում են աստիճանաբար իջեցնել ինտերկոնեկտի գները 10-60 տոկոսով, իսկ 2011 թվականի հունվարի 1-ից կապի բոլոր օպերատորները պետք է միասնական սակագին կիրառեն 11.4 դրամի չափով: Նույն ժամանակահատվածում ծրագրվում է բջջայինից ֆիքսված ցանց հեռախոսազանգերի տերմինացման սակագինը 9.72-ից իջեցնել մինչեւ 9 դրամ:
Ինչ վերաբերում է միջազգային հեռախոսազանգերի սակագներին, ապա, ՀԾԿՀ-ի որոշմամբ, բջջային ցանցից միջազգային հեռախոսազանգերի մեկ րոպեի արժեքը կկազմի ԱՄՆ 12 ցենտ եւ կսկսի գործել 2010 թվականի հունվարի 1-ից: Արտարժույթի փոխարժեքը կհաշվարկվի ամսվա վերջին օրը, համաձայն այդ օրը ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից հաստատված փոխարժեքի:

Public Services Regulatory Commission (PSRC) of Armenia approved a new tariff plan for the Interconnect services between network operators of Armenia at the meeting today, which will enter into force on January 1 of 2010.
All operators are pledged to reduce price for Interconnect from 10 to 60 per cent by January 1 2010, and starting from July 1, 2011 all operators should introduce a unified tariff at 11.4 AMD. Within the same interval the tariff for termination of calls from mobile to fixed network is scheduled to bring from 9.72 to 9 AMD.
The price per minute for international calls from mobile network will reach 12 cents and will take effect from January 1, 2010. Exchange rates will be calculated on the last day of the month in accordance with the RA Central Bank’s rate of that day.