Բջջային կապի հայկական օպերատոր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հայտարարում է Արմավիրում` «Ամառային ներշնչանք» նախագծի շրջանակներում արդեն հերթական դարձած միջոցառման անցկացման մասին:
Միջոցառումների շարքը մեկնարկել էր Լոռիում, այնուհետեւ տեղի ունեցել Արագածոտնում, իսկ այս անգամ` կայացել Արմավիրում: Արմավիրի գեղագիտական դաստիարակության կենտրոններում եւ արվեստի դպրոցներում անցկացվեց ներքին մրցույթների շարք` համախմբելով ներշնչանքի ոգով, սեփական աշխատանքները հասակակիցների հետ կիսելու ցանկությամբ եւ միասնական ուժերով հաղթանակի հասնելու նպատակով միավորված աշակերտներին:
Արմավիրումեւս միջոցառումը մեծ տոնի էր վերածվել: Այս նախագիծը բացահայտում եւ զարգացնում է Հայաստանի շրջաններում բնակվող երեխաների ստեղծագործական տաղանդը: Երեխայի վառ երեւակայությունը մրցույթի հիմնական շարժիչ ուժն է: Երեխաների աշխատանքների գնահատման չափանիշներ են ընտրված յուրօրինակությունը, վառ արտահայտչականությունը եւ մշակութային առանձնահատկությունների արտահայտումը: Մասնակցող աշխատանքները ներկայացվում են տարբեր ժանրերում` ազգագրական պարեր, երգեցողություն, նկարչություն, ասեղնագործություն, դրամատիկ արվեստ, արհեստներ եւ լուսանկարչություն: Աշխատանքները թեմատիկորեն պետք է կապված լինեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ, կամ էլ պարունակեն ընկերության կորպորատիվ նշանը:
«Մեր տաղանդավոր երեխաներն իրավունք ունեն ինքնարտահայտվելու: Մեր պատասխանատվությունն է տալ նրանց հմտություններ եւ ճիշտ ուղղորդել նրանց` զարգացնելու իրենց տաղանդները: Ոչինչ չպետք է խոչընդոտի այսօրվա սիրողական մակարդակում ստեղծագործողներին դառնալ վաղվա խոշոր արվեստագետները: Հայաստանը հայտնի է որպես արվեստների երկիր. եկե’ք նպաստենք դրա շարունակականությանը»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

VivaCell – MTS, a subsidiary of Mobile TeleSystems OJSC (NYSE: MBT), announces the continuation of its Summer Inspiration project reaching this time Armavir region.
The celebration moves in to Armavir region, after Lori and Aragatsotn. Arts and crafts schools and esthetic education centers in Armavir region released a set of internal exhibition-contests gathering pupils in the mutual spirit of inspiration, the desire to share the outcomes of own artwork and craftwork with peers and to reach a joint victory.
Armavir shared the joy of summer inspiration today with style; this project is revealing and promoting the creativity of young children and talents in the regions of Armenia. The vivid imagination of a child is the theme for the contest. The children’s artwork is judged on originality, clear expression, and cultural expression in the work of art. Art is presented in a variety of mediums including ethnic dance, singing, painting, needlework, acting, craft and photography. The artworks should be associated with VivaCell-MTS or display VivaCell-MTS corporate brand logo.
“Our gifted children have the right to express themselves; it is our Responsibility to give them the tools to do it and the proper guidance to grow their talents. Nothing should stop those amateurs of today to be the giant artists of tomorrow. Armenia is known to be the land of arts – let us all work to keep it as such,” stated VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.