iCON Communications ընկերությունը հայտարարում է Երեւանում իր ծածկույթի ընդլայնման մասին դեպի Նոր Նորք եւ Ավան համայնքներ:
Նոր Նորքի եւ Ավանի բնակիչներն այսուհետ կարող են գրանցվել եւ նույն օրը սկսել վայելել արագ, հուսալի եւ մատչելի Ինտերնետ:
iCON Communications-ը այսօր հայտարարել է, որ այսուհետ իր Արագ, Հուսալի եւ Մատչելի լայնաշերտ Ինտերնետի ծառայությունը հասանելի է Երեւանի Նոր Նորք եւ Ավան համայնքներում: Սա մի մասն է ծառայությունների պլանավորված ընդլայնման ծրագրի, որի նպատակն է մոտակա ամիսների ընթացքում ամբողջությամբ ծածկել Երեւան քաղաքը: Այսօրվա դրությամբ Նոր Նորքի 2-8 զանգվածները, ինչպես նաեւ 1 զանգվածի մի մասը ծածկված է iCON-ի ժամանակակից WiMAX ցանցով: Բացի դրանից, ծածկույթի մեջ են գտնվում նաեւ Ավան համայնքի հարավային եւ կենտրոնական մասերը:
«Մենք անչափ ուրախ ենք, որ մեր ծածկույթի գոտին լրջորեն ընդլայնվել է: Նոր Նորքի եւ Ավանի համայնքների բնակիչներն արդեն կարող են օգտվել տեղեկատվության, առեւտրի եւ անձնական շփումների գլոբալ վիրտուալ աշխարհի հասանելիությունից»,- հայտարարել է Ադամ Կաբլանյանը, iCON Communications ընկերության Գործադիր տնօրենը: «Բացի այդ, քանի որ iCON-ի բաժանորդները ունեն Ինտերնետ հասանելիություն մեր ծածկույթի ցանկացած վայրում, առկա բաժանորդները կարող են այսուհետ օգտագործել իրենց մոդեմները Նոր Նորք եւ Ավան համայնքներում, ինչպես նաեւ այդ համայնքներում բնակվող մեր նոր բաժաներդները կարող են իրենց մոդեմներն օգտագործել քաղաքի ցանկացած վայրում, ուր տարածվում է մեր ծածկույթը»:
iCON-ի ցանցն այժմ ծածկում է 70 քառակուսի կիլոմետր, ներառյալ հետեւյալ տարածքները` Կենտրոն, Արաբկիր, Աջափնյակ, Վահագնի թաղամաս, Քասախ գյուղ, Զեյթուն, Կայարան, Նոր Նորքի 2-8 զանգվածներ եւ Ավան: Նշված բոլոր թաղամասերի բնակիչները կարող են ընտրել անլար մոդեմների բազմությունից իրենց համար առավել հարմարը` ներառյալ ներքին մոդեմները եւ հարմարավետ USB մոդեմները, որոնք կարելի է օգտագործել ցանկացած վայրում iCON-ի ցանցի ծածկույթի ներքո:

iCON Communications announced today the immediate availability of its broadband Internet service in the Nor Norq and Avan districts of Yerevan. This is part of the planned expansion of service to cover all of Yerevan in the coming months. As of today, Nor Norq districts 2-8, as well as part of district 1, are covered by iCON’s state of the art WiMAX network. The southern and central sections of Avan are also covered.
“We are very excited about this significant extension of our coverage area. The Nor Norq and Avan communities are home to thousands of residents that can now benefit from improved access to the global community of information, commerce and personal communication” stated Adam Kablanian, Chief Executive Officer of iCON Communications. “Also, because iCON customers can access the Internet anywhere in our coverage area, our existing customers can now use their iCON modems in Nor Norq and Avan, just as our new customers in these districts can use their modems anywhere else in the city where we provide coverage.”
iCON’s network now covers over 70 square kilometers, including the following districts: Kentron, Arabkir, Achapnyak, Vahakni Taghamas, Kasakh village, Zeitun, Kayaran district, Nor Norq sections 2-8, and Avan. Residents in all of these districts can choose from a variety of wireless internet modems, including desktop modems and convenient USB modems that can be carried and used anywhere in iCON’s network.