iCON Communications ընկերությունը հայտարարում է Երեւանում իր ծածկույթի ընդլայնման մասին դեպի Նոր Նորք եւ Ավան համայնքներ:
Նոր Նորքի եւ Ավանի բնակիչներն այսուհետ կարող են գրանցվել եւ նույն օրը սկսել վայելել արագ, հուսալի եւ մատչելի Ինտերնետ:
iCON Communications-ը այսօր հայտարարել է, որ այսուհետ իր Արագ, Հուսալի եւ Մատչելի լայնաշերտ Ինտերնետի ծառայությունը հասանելի է Երեւանի Նոր Նորք եւ Ավան համայնքներում: Սա մի մասն է ծառայությունների պլանավորված ընդլայնման ծրագրի, որի նպատակն է մոտակա ամիսների ընթացքում ամբողջությամբ ծածկել Երեւան քաղաքը: Այսօրվա դրությամբ Նոր Նորքի 2-8 զանգվածները, ինչպես նաեւ 1 զանգվածի մի մասը ծածկված է iCON-ի ժամանակակից WiMAX ցանցով: Բացի դրանից, ծածկույթի մեջ են գտնվում նաեւ Ավան համայնքի հարավային եւ կենտրոնական մասերը:
«Մենք անչափ ուրախ ենք, որ մեր ծածկույթի գոտին լրջորեն ընդլայնվել է: Նոր Նորքի եւ Ավանի համայնքների բնակիչներն արդեն կարող են օգտվել տեղեկատվության, առեւտրի եւ անձնական շփումների գլոբալ վիրտուալ աշխարհի հասանելիությունից»,- հայտարարել է Ադամ Կաբլանյանը, iCON Communications ընկերության Գործադիր տնօրենը: «Բացի այդ, քանի որ iCON-ի բաժանորդները ունեն Ինտերնետ հասանելիություն մեր ծածկույթի ցանկացած վայրում, առկա բաժանորդները կարող են այսուհետ օգտագործել իրենց մոդեմները Նոր Նորք եւ Ավան համայնքներում, ինչպես նաեւ այդ համայնքներում բնակվող մեր նոր բաժաներդները կարող են իրենց մոդեմներն օգտագործել քաղաքի ցանկացած վայրում, ուր տարածվում է մեր ծածկույթը»:
iCON-ի ցանցն այժմ ծածկում է 70 քառակուսի կիլոմետր, ներառյալ հետեւյալ տարածքները` Կենտրոն, Արաբկիր, Աջափնյակ, Վահագնի թաղամաս, Քասախ գյուղ, Զեյթուն, Կայարան, Նոր Նորքի 2-8 զանգվածներ եւ Ավան: Նշված բոլոր թաղամասերի բնակիչները կարող են ընտրել անլար մոդեմների բազմությունից իրենց համար առավել հարմարը` ներառյալ ներքին մոդեմները եւ հարմարավետ USB մոդեմները, որոնք կարելի է օգտագործել ցանկացած վայրում iCON-ի ցանցի ծածկույթի ներքո:

1 Сентябрь 2009 - 09:34 AMT
Компания iCON Communications объявляет о том, что услуги высокоскоростного широкополосного интернета теперь предоставляются так же и в районах Нор Норк и Аван.
Это часть запланированного расширения географии предоставляемых услуг, имеющего целью покрыть весь Ереван в течение ближайших месяцев. На сегодняшний день современная сеть WiMAX, предоставляемая iCON покрывает 2-8 массивы Нор Норка, а также часть 1-го массива. Южные и центральные части Авана также находятся в зоне действия сети.
«Мы очень рады такому значительному расширению нашей зоны покрытия. Тысячи жителей Нор Норка и Авана теперь могут пользоваться преимуществом усовершенствованного доступа в глобальное сообщество информации, торговли и личных контактов», – заявил генеральный директор компании iCON Communications Адам Кабланян.
Кроме этого, абоненты компании могут подключаться к глобальной сети через свои модемы не только в Нор Норке и Аване, но и в любом другом месте, где действует сеть iCON.
Сеть компании iCON в данный момент покрывает территорию в 70 квадратных километров, включая районы Кентрон, Арабкир, Ачапняк, Ваакни Тахамас, деревня Касах, Зейтун, Привокзальная, 2-8 массивы Нор Норка и Аван. Жители этих районов могут выбрать наиболее удобный из предлагаемых модемов, которые можно использовать в любой точке зоны покрытия сети iCON, сообщается в пресс-релизе компании.