Նոր ուսումնական տարվա կապակցությամբ «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է նոր ծրագրի մեկնարկի մասին: Ծրագրի շրջանակներում կանցկացվեն մասնագիտական կողմնորոշման բաց դասեր հայաստանյան դպրոցների 9-11րդ դասարանների աշակերտների համար: Ընկերության ղեկավարները եւ Beeline կորպորատիվ համալսարանի ուսուցիչները կպատմեն ավագ դասարանցիներին ընկերության այնպիսի ստորաբաժանումների աշխատանքի մասին, ինչպիսիք են մարքեթինգը, ֆինանսները, տեխնիկական բլոկը, կներկայացնեն այդ ստորաբաժանումների միջեւ համագործակցության առանձնահատկությունները:
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն բոլոր դպրոցների տնօրեններին հորդորեց Ընկերություն ներկայացնել մասնակցության հայտեր: «Մենք ուրախ կլինենք բացելու Beeline Հայաստան կորպորատիվ համալսարանի դռները հայ դպրոցականների առջեւ: Վստահ եմ, որ այն, ինչ պատանիները կլսեն եւ կտեսնեն Հայաստանի խոշորագույն հեռահաղորդակցական ընկերության ներսում, կօգնի նրանց կողմնորոշվել եւ ճիշտ ընտրել ապագա մասնագիտությունը», – ասաց նա:
Ինչպես նշեց հայաստանյան Beeline համալսարանի ղեկավար Նանա Հովհաննիսյանը, դպրոցականների համար կմշակվի դասընթացների հատուկ ծրագիր, որը հաշվի կառնի նրանց ցանկություններն ու հետաքրքրությունները: «Մեր նպատակն է ավագ դասարանների աշակերտներին օգնել լավագույնս պատկերացնել իրենց հետագա կյանքը եւ մասնագիտությունը»,- ասաց նա:
Ծրագրում մասնակցելու համար դպրոցները կարող են հայտեր ներկայացնել «ԱրմենՏել» ընկերություն մինչեւ սեպտեմբերի 18` Երեւան, Ահարոնյան 2 հասցեով կամ էլեկտրոնային փոստով [email protected] Մասնագիտական կողմնորոշման դասընթացները կմեկնարկեն 2009 թ. հոկտեմբերին: Յուրաքանչյուր դասի տեւողությունը կկազմի 2 ժամ:

Beginning the new academic year, ArmenTel CJSC (trade mark: Beeline) launches public professional orientation trainings for Armenian schoolchildren studying in the 9th-11th grades of comprehensive schools. Company’s top managers and Beeline corporate university’s trainers will introduce high school students to their subdivisions’ activities, including marketing, finance, technical bloc.
ArmenTel CJSC’s General Director Igor Klimko has called on all interested schools to submit their applications to the company. “We’ll be happy to open Beeline corporate university called Armenia in Front of Armenian Students. I am sure that the information gained from Armenia’s biggest telecommunication operator will orient young generation towards choosing a future profession.”
The training scheme designed for schoolchildren takes into consideration such factors as their situation and interests in concrete spheres of professional activity, Head of Beeline corporate university (Armenia) Nana Hovhannisyan said. “Our goal is to enable high school students to have full understanding of mature life and career development issues.”
Schools are welcome to submit their participation claims till September 18. Applications can be sent by E-mail ([email protected]) or delivered to the company’s office (Str. Aharonyan 2). Classes will last two hours, ArmenTel CJSC’s press service reports.