Սեպտեմբերի 2-ին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանի մարզերում գործող մշակույթի տների եւ գեղագիտական դպրոցների աշակերտների համար անցկացվող «Ամառային ներշնչանք» նախագծի շրջանակներում այցելեց Գեղարքունիքի մարզ:
«Մեր երեխաները չափազանց օժտված են եւ այս նախագծի մասնակիցները կրկին ապացուցեցին դա: Այդ իսկ պատճառով մենք պարտավոր ենք օգնել նրանց բացահայտել ու զարգացնել իրենց տաղանդը եւ ուղղորդել դեպի մեր երկրի բարգավաճ ապագան»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Կազմակերպված ցուցահանդես-մրցույթին Գեղարքունիքի երեխաները բացահայտեցին իրենց տաղանդը: Երեխաների երեւակայությունը խթանած ցուցահանդեսին ներկայացված աշխատանքների գնահատման չափանիշներ էին յուրօրինակությունը, վառ արտահայտչականությունը եւ մշակութային առանձնահատկությունների արտահայտումը: Մասնակցող աշխատանքները ներկայացված էին տարբեր ժանրերում` ազգագրական պարեր, երգեցողություն, նկարչություն, ասեղնագործություն, դրամատիկ արվեստ, արհեստներ եւ լուսանկարչություն: Աշխատանքները թեմատիկորեն պետք է կապված լինեին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ, կամ էլ պարունակեին ընկերության կորպորատիվ նշանը:
«Ամառային ներշնչանք» նախագիծը մեկնարկել է օգոստոսի 19-ին Լոռիում եւ հետզհետե ընդգրկում է երկրի բոլոր մարզերը` Հայաստանի տաղանդավոր երեխաներին բերելով ուրախության նոր պահեր:

Второй сотовый оператор на территории Армении, компания ВиваСелл-МТС в рамках проекта «Летнее вдохновение» – выставки-конкурса работ учащихся Домов культуры и эстетических центров Армении, посетила Гегаркуник.
«Наши дети исключительно одарены, и участники проекта вновь подтвердили это. Вот почему мы ответственны за то, чтобы помочь этим детям раскрыть свои возможности и развить их, направляя их потенциал на процветание нашей страны», – заявил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Приняв участие в проекте «Летнее вдохновение», ученики эстетических центров региона раскрыли свой творческий талант. Критериями оценки работ, вдохновленных живым детским воображением, стали оригинальность, яркая выразительность, а также приверженность культурным традициям. Жанрово работы включали народные танцы, вокал, живопись, вышивку, драматическое искусство, ремесла и фотографию. Тематически работы были связаны с компанией ВиваСелл-МТС, либо включали корпоративный логотип компании.
Проект «Летнее вдохновение» начался 19 августа в Лори и включает в себя все регионы страны, даря талантливым детям Армении новые минуты радости.