ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` Հայաստանի մարզերում գործող մշակույթի տների եւ գեղագիտական դպրոցների աշակերտների համար իրականացվող «Ամառային ներշնչանք» նախագծի շրջանակներում եզրափակիչ այցով եղավ Տավուշի մարզում
«Ամառային ներշնչանք» նախագծինպատակըՀայաստանի մարզերում երիտասարդ տաղանդների բացահայտումն էր եւ խրախուսումը: Տաղանդաշատ եւ օժտված երեխաները մեզ հետ կիսեցին իրենց ստեղծագործության եւ գեղարվեստական երեւակայության հրաշալի արգասիքը: Երգը, պարը, դրամատիկ, նկարչական, լուսանկարչական, ասեղնագործական եւ այլ ոճերի աշխատանքները` բոլորը թեմատիկորեն կապված էին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի «Ամառային ներշնչանք» նախաձեռնությունը մեզնից յուրաքանչյուրին ապացուցեց, որ Հայաստանը մեծ ներուժ ունի: Մեր երեխաները դաստիարակվել են արվեստով եւ արհեստով եւ ստեղծագործելն արդեն նրանց արյան մեջ է, ինչն էլ բացահայտվեց մարզեր կատարած մեր այցերի ժամանակ: Մենք պետք է ընդունենք այս մարտահրավերը եւ պետք է օգնենք նրանց ունենալու լուսավոր ապագա»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Տավուշում կազմակերպված միջոցառումները եզրափակում են Հայաստանի մարզերում գործող մշակույթի տների եւ գեղագիտական դպրոցների աշակերտների համար «Ամառային ներշնչանք» նախագծի շրջանակներում անցկացված ցուցահանդես-մրցույթները, սակայն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանի երեխաներին խոստանում է ուրախության նորանոր պահեր մոտ ապագայում եւս:

VivaCell-MTS representatives visited Tavush region on September 4 as the last step of the Summer Inspiration project for the regional culture houses and arts and crafts schools of Armenia.
Talented children of Tavush happily performed their skills in arts and crafts.
The Summer Inspiration project started with the aim of revealing and promoting the creativity of young children talents in the regions of Armenia. And indeed, precious talented and gifted children shared with us the amazing outcome of their creativity and imagination in art and culture. Folk dance, singing, painting, needlework, acting, craft and photography, all this was associated with VivaCell-MTS brand.
“The Summer Inspiration project VivaCell-MTS initiated was a proof to every one of us that Armenia has a big potential. Our children were brought up on art and culture; it runs in their blood and was revealed beautifully during our visits to the regions. We need to take this challenge and help them have a bright future,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian said.
The events in Tavush finalized the Summer Inspiration project for the regional culture houses and arts and crafts schools of Armenia; however, VivaCell-MTS promises more and more creative and happy moments with the children of Armenia in the near future as well.