Սեպտեմբերի 7-ին Երեւանի պետական համալսարանում ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը դասախոսություն կարդաց «ՎիվաՍել-ՄՏՍ` բիզնես, որն ունի առաքելություն» թեմայով: ԵՊՀ ուսանողների եւ դասախոսների հետ հանդիպմանը պարոն Յիրիկյանը ներկայացրեց բիզնեսի հաջողակ ռազմավարության եւ ցանցի տեխնիկական զարգացման, մարկետինգային ռազմավարության մշակման սկզբունքները, ինչպես նաեւ անդրադարձավ ընկերության սոցիալական պատասխանատվության օրակարգի հարցերին:
«Ուրախ ենք նորից հանդիպելու համալսարանի ուսանողներին` մեր երկրի ապագային: Մենք նաեւ ուրախ ենք, որ շատ ընկերություններ այսօր հետեւում են մեր օրինակին, որովհետեւ մենք միշտ կոչ ենք արել միանալ մեզ այս հարցում եւ ահա, վերջապես, մեր կոչն իրականություն է դառնում: Հայաստանն ուժեղ է մասնավոր սեկտորի այն ներկայացուցիչներով, ովքեր ցանկանում են իրենց գիտելիքը եւ փորձը ծառայեցնել կրթության նպատակներին. մենք հավատում ենք դրան եւ հենց այդպես էլ վարվում ենք»,- նշեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը:
«Պատահական չէ, որ այսօր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանում առաջատար բջջային օպերատորն է. դա քրտնաջան աշխատանքի եւ, իհարկե, այս երկրի ապագայի հանդեպ հավատի արդյունք է: Մենք պատրաստ ենք շարունակել օգնության ձեռք մեկնել հասարակությանը եւ դրա ամենատարբեր սեկտորներին եւ բաց գիրք դառնալ նրանց համար: Այսպիսին պետք է լինի այն պատասխանատու կորպորատիվ քաղաքացին, որին մենք հավատում ենք»,- հավելեց Յիրիկյանը:
Դասախոսության հիմնական թեմաներից էր շարունակական նորարարության` այդ թվում առավել ժամանակակից ցանցի ապահովման եւ մատուցվող նոր ծառայությունների, դերը ընկերության աշխատանքի ընդհանուր արդյունավետության համար:

On September 7, VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian delivered a public lecture under the title “VivaCell-MTS – A Business with a Mission” at the Yerevan State University. Yirikian met YSU students and the faculty and disclosed the Company’s successful strategy of business development, the advanced technical process of the network, the diversified targeted marketing strategy and the Company’s Corporate Social Responsibility agenda.
“We are glad again and always to meet with university students who are the pillars of our future, of our Nation. We are glad as well to know that many organizations are following our steps in this direction, that’s what we have always called for and what is finally taking place. Armenia is stronger with a private sector always willing to open up and share knowledge and experience with the education sector, that’s our belief and this is our practice,” VivaCell-MTS General Manager said.
“It was not by coincidence that VivaCell-MTS is today the mobile operator choice of Armenia. It is by hard work and above all by believing in this country that we are the leaders in the market. With society and all different sectors we have always been and will always be extending a helping hand and be an open book. That’s the main definition of a Corporate Responsible Citizen we believe in,” Yirikian added.
Among the major topics, the lecture tackled the role of continuous innovations in the overall efficiency of VivaCell-MTS, including its state-of-the-art network and the latest innovative products and services launched.