IT ոլորտի առաջնորդերի «առանց փողկապի» հերթական հանդիպումը կանցնի Աղվերան քաղաքում սեպտեմբերի 12-13-ը: Այդ մասին այսօր լրագրողներին հայտնեց Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (UITE) գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը: Նրա խոսքերով, այս անգամ քննարկման առանցքային թեման կլինեն կրթության հարցերը եւ դրանց մեջ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառումը»:
Կարեն Վարդանյանը նաեւ հայտնեց, որ միջոցառմանը սպասվում է Հայաստանի Կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի, Տնտեսության նախարար Ներսես Երիցյանի եւ մոտ 100 IT տեխնոլոգիաների պետական եւ մասնավոր կազմակերպությունների ներկայացուցիչների մասնակցությունը:
IT ոլորտի կազմակերպությունների առաջնորդերի «առանց փողկապի» հանդիպումները, անցնում են տարին մի քանի անգամ` Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կազմակերպությունների միության նախաձեռնությամբ, առավել արդիական IT ոլորտի հարցերի քննարկման, համատեղ նախագծերի կազմակերպման նպատակով, եւ անհրաժեշտության դեպքում առաջարկներ ներկայացնել ՀՀ կառավարությանը:

Очередная встреча «без галстуков» руководителей предприятий IT сферы пройдет в армянском курортном городке Агверан 12-13 сентября. Об этом сегодня сообщил журналистам исполнительный директор Союза предприятий информационных технологий (UITE) Карен Варданян. По его словам, на этот раз ключевой темой обсуждения станут вопросы образования с применением в них информационных технологий.
Карен Варданян также сообщил что, на мероприятии ожидается участие министра образования и науки Армении Армена Ашотяна, министра экономики Нерсеса Ерицяна и около 100 представителей государственных и частных организаций сферы IT технологий.
Встречи «без галстуков» руководителей предприятий IT сферы проходят несколько раз в год по инициативе Союза предприятий информационных технологий (UITE) с целью обсуждения наиболее актуальных вопросов IT сферы на данный промежуток времени, организации совместных проектов и, при необходимости, представление предложений правительству РА.