Silicon Power ընկերությունը պատրաստվում է թողարկել Compact Flash արագընթաց հիշողության քարտը, որը նախատեսված է հայելային տեսախցիկներով պրոֆեսիոնալ լուսանկարչական ապարատներում կիրառության համար: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել «Ras computers» ընկերության գործադիր տնօրեն, ՀՀ-ում Silicon Power ընկերության ներկայացուցիչ Արամ Չոփուրյանը:
Հիշողության նոր քարտը կոչվում է 600 X, այն օգտագործում է հասանելիության 4-կանալային ռեժիմը, Turbo MLC տեխնոլգիան, Ultra DMA 6 ռեժիմը, որի արդյունքում սարքից կարդալու արագությունը կազմում է 90 Մբ/վ, իսկ ձայնագրման արագությունը` 80 Մբ/վ: Այս մոդելային շարքի առավելագույն ծավալը 32 Գբ է: Ընդ որում նորույթի քաշը ընդամենը 10 գրամ է: Այն կարող է գործել 0-70 աստիճան ջերմության տակ եւ ապահովել տվյալների ապահովությունը` -40 մինչեւ +85 աստիճանը:
Արամ Չոփուրյանն ասել է, որ նորույթը հայկական շուկայում կհայտնվի 20 օրից, գինը դեռեւս հայտնի չէ, քանի որ պաշտոնական հաղորդագրության մեջ գնի մասին տեղեկություն չկար:

Silicon Power Inc, a leading manufacturer in flash memory products, announced the introduction of its latest release of 600X professional Compact Flash Card. The 600X professional Compact Flash Card featuring 90MB and 80MB per second read and write speeds, respectively.
Operable in Ultra DMA mode 6, Silicon Power’s 600X Compact Flash card utilizes quad channel transfer mode and Turbo MLC technology to achieve this incredible feat. Best suited to photography enthusiasts, it allows for continuous shots and HD video recording. The use of the latest controller chip technology ensures ultimate compatibility and stability; reaching 32GB in storage capacity, it provides suffice space for HD quality photos and videos.
“600X Compact Flash will be available in Armenia in 20 days. The price is not known yet,” Ras computers director Aram Chopuryan told a PanARMENIAN.Net reporter.