Silicon Power ընկերությունը պատրաստվում է թողարկել Compact Flash արագընթաց հիշողության քարտը, որը նախատեսված է հայելային տեսախցիկներով պրոֆեսիոնալ լուսանկարչական ապարատներում կիրառության համար: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել «Ras computers» ընկերության գործադիր տնօրեն, ՀՀ-ում Silicon Power ընկերության ներկայացուցիչ Արամ Չոփուրյանը:
Հիշողության նոր քարտը կոչվում է 600 X, այն օգտագործում է հասանելիության 4-կանալային ռեժիմը, Turbo MLC տեխնոլգիան, Ultra DMA 6 ռեժիմը, որի արդյունքում սարքից կարդալու արագությունը կազմում է 90 Մբ/վ, իսկ ձայնագրման արագությունը` 80 Մբ/վ: Այս մոդելային շարքի առավելագույն ծավալը 32 Գբ է: Ընդ որում նորույթի քաշը ընդամենը 10 գրամ է: Այն կարող է գործել 0-70 աստիճան ջերմության տակ եւ ապահովել տվյալների ապահովությունը` -40 մինչեւ +85 աստիճանը:
Արամ Չոփուրյանն ասել է, որ նորույթը հայկական շուկայում կհայտնվի 20 օրից, գինը դեռեւս հայտնի չէ, քանի որ պաշտոնական հաղորդագրության մեջ գնի մասին տեղեկություն չկար:

Компания Silicon Power подготавливает к выпуску высокоскоростную карту памяти Compact Flash, которая ориентирована на применение в профессиональных фотоаппаратах с цифровыми зеркальными камерами. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил исполнительный директор компании «Ras computers», официального дистрибутора продукции Silicon Power на территорию Армении, Арам Чопурян.
Новая карта памяти получила название 600X, она использует 4-канальный режим доступа, технологию Turbo MLC, а также режим Ultra DMA 6, в результате чего скорость чтения с устройства составляет 90 Мб/с и скорость записи – 80 Мб/с. Максимальная емкость устройства этого модельного ряда составит 32 Гб. При этом масса новинки составляет 10 грамм. Карта способна работать при температуре от 0 до 70 градусов Цельсия и обеспечивает сохранность данных при температуре от -40 до +85 градусов.
Касательно сроков появления и цене новинки на армянском рынке Арам Чопурян сказал, что она появится на прилавках страны через 20 дней, а цена на нее пока не известна, поскольку в официальном релизе информации о цене продукта не было.