Աշխարհի խոշորագույն հակավիրուսային ընկերություններից մեկի` «Կասպերսկու Լաբորատորիայի» հիմնադիր եւ սեփականատեր Եվգենի Կասպերսկու այցը Երեւան կապված չէ հայկական կառավարական եւ կոմերցիոն կայքերի «խափանման» հետ: Այդ մասին այսօր տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում հայտարարել է Եվգենի Կասպերսկին: Նա նշել է, որ «Կասպերսկու Լաբորատորիան» կարող է համագործակցել երկրի կառավարության հետ այս ուղղությամբ, սակայն դա չէ Հայաստան կատարած նրա այցի պատճառը:
Եվգենի Կասպերսկին նշել է, որ «Կասպերսկու Լաբորատորիան» շահագրգռված է ակտիվ մասնակցություն ունենալ հայկական շուկայում, ինչպես նաեւ հայկական բուհերում կրթական ծրագրերի իրականացման ոլորտում` տեղեկատվական անվտանգության սեփական մեթոդների կիրառմամբ:
Անցած երկու ամսում հաճախակի են դարձել հարձակումները հայկական կառավարական եւ կոմերցիոն կայքերի վրա, որի արդյունքում «կոտրվել են» բազմաթիվ ռեսուրսներ, այդ թվում նաեւ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության կայքը:

The visit of Kaspersky Lab major security company founder and owner, Eugene Kasperksy to Yerevan is not conditioned by hacking of RA governmental and commercial websites, though collaboration along these lines is not precluded, Eugene Kasperksy said at the briefing organized upon conclusion of collaboration agreement between RA Government and Kaspersky Lab.
Kaspersky Lab owner noted that the company is interested in establishing significant market presence in Armenia and implementation of educational programs and extension courses for IT specialists in RA Universities.
Increased incidents of RA governmental and commercial website hacking were registered within last 2 months. A number of web recourses, including RA Economy Ministry website were hacked.