Մոսկվայում` Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանատանն այսօր կայացավ Synopsys Հայաստանի պատվիրակության հանդիպումը ՌԴ Հայաստանի դեսպան Արմեն Սմբատյանի հետ, որի ընթացքում Մոսկվայի էլեկտրոնային տեխնիկայի ինստիտուտի (ՄԷՏԻ) ռեկտոր Յուրի Չապլիգինը Synopsys Հայաստանի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ռիչարդ Գոլդմանին ՄԷՏԻ պատվավոր պրոֆեսորի կոչում շնորհեց:
Այս մասին PanARMENIAN.Net – ի թղթակցին հայտնեց Synopsys Հայաստանի հասարակության հետ կապերի ղեկավար Գայանե Մարկոսյանը: Նա նաեւ հայտնեց, որ Ռիչ Գոլդմանը պարգեւատրվել է միկրոէլեկտրոնային կրթության ոլորտում զգալի ներդրում ունենալու համար: Նա առաջինն է, ով արժանացավ նման կոչմանը ՄԷՏԻ ողջ պատմության ընթացքում:
Synopsys Հայաստանի պատվիրակության մեջ նաեւ մտան ուսումնական դեպարտամենտի տնօրեն Վազգեն Մելիքյանը եւ Synopsys Հայաստանի հասարակության հետ կապերի ղեկավար Գայանե Մարկոսյանը: Հանդիպմանը ռուսական կողմից բացի ՄԷՏԻ-ից մասնակցեցին նաեւ կառավարության եւ ՏՏ ոլորտի ու բիզնեսի ներկայացուցիչները:

18 Сентябрь 2009 - 10:27 AMT
В посольстве Армении в России в Москве сегодня состоялась встреча делегации Synopsys Армения с послом Армении в РФ Арменом Смбатяном, в ходе которой ректор Московского института электронной техники (МИЭТ) Юрий Чаплыгин присвоил генеральному исполнительному директору SynopsysАрмения Ричу Голдману звание почетного профессора МИЭТ.
Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщила руководитель по связям с общественностью компании Synopsys Армения Гаяне Маркосян. Она также сообщила, что Рич Голдман награжден за значительный вклад в сфере микроэлектронного образования. Он первый, кто удостоился подобного звания за всю историю существования МИЭТ.
В состав делегации Synopsys Армения вошли также директор учебного департамента Вазген Меликян и руководитель по связям с общественностью Гаяне Маркосян. На встрече с российской стороны кроме ректора российского образовательного партнера компании Synopsys Армения – МИЭТ приняли участие представители правительства, IT сферы и бизнес кругов.