Երկու օրվա հարձակումներից հետո «Spyur» տեղեկատու բյուրոյի կայքը կոտրվել է ենթադրաբար թուրք հաքերների կողմից: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է տեղեկատու բյուրոյի կոմերցիոն տնօրեն Կարեն Ջավահիրյանը:
Մասնավորապես, նա նշել է, որ հարձակումները կատարվել են ամսի 16-ին եւ 17-ին, ինչի հետեւանքով կայքը կոտրվել է եւ այնտեղ տեղակայվել է մի գրություն, որը այցելուին մեկ այլ ռեսուրսի հղում է տալիս: Կոմերցիոն տնօրենը նաեւ հաղորդել է, որ կայքի կոտրման մեջ նկատելի է թուրքական հետքը:
Ներկա պահին կայք այցելելու փորձի դեպքում հայտնվում է հաղորդագրություն այն հնարավորության մասին, որ www.spyur.am կայքը վնաս կհասցնի այցելուի համակարգչին, սակայն Կարեն Ջավահիրյանը հաղորդել է, որ կոտրման բոլոր հետեւանքները վերացնելու մասին տեղեկացումը Google է ուղարկվել դեռեւս երեկ:
Նա նաեւ հաղորդել է, որ կայքի հոստինգը տրամադրում է Arminco ընկերությունը, որի տեխնիկական բաժնում մեզ հաղորդեցին, որ հոսթինգի հետ ամեն ինչ կարգին է: Այդ առիթով, ինչպես հավելել է Կարեն Ջավահիրյանը, կայքի տեխնիկական բաժնում գաղտնաբառն այսուհետ բավական հաճախ են փոխելու:

18 Сентябрь 2009 - 12:41 AMT
Сайт справочного бюро «Spyur» после двухдневной атаки был взломан предположительно турецкими хакерами. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил коммерческий директор справочного бюро Карен Джавагирян.
В частности, он отметил, что атака велась 16 и 17-ого числа, вследствие чего сайт был взломан, и на нем был размещен скрипт, перенаправляющий посетителя на другой ресурс. Коммерческий директор также сообщил, что во взломе сайта виден турецкий след.
На данный момент при попытке посетить сайт выводится сообщение о возможности того, что сайт www.spyur.am нанесет вред компьютеру посетителя, однако Карен Джавагирян сообщил, что уведомление о устранении всех последствий взлома было направлено в Google еще вчера.
Он также сообщил, что хостинг сайта предоставляет компания Arminco, в техническом отделе которой нам сообщили, что с хостингом все в порядке, возможно, злоумышленники взломали пароль. В связи с этим, как дополнил Карен Джавагирян, в техническом отделе компании пароль сайта отныне меняют довольно часто.