Երկու օրվա հարձակումներից հետո «Spyur» տեղեկատու բյուրոյի կայքը կոտրվել է ենթադրաբար թուրք հաքերների կողմից: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է տեղեկատու բյուրոյի կոմերցիոն տնօրեն Կարեն Ջավահիրյանը:
Մասնավորապես, նա նշել է, որ հարձակումները կատարվել են ամսի 16-ին եւ 17-ին, ինչի հետեւանքով կայքը կոտրվել է եւ այնտեղ տեղակայվել է մի գրություն, որը այցելուին մեկ այլ ռեսուրսի հղում է տալիս: Կոմերցիոն տնօրենը նաեւ հաղորդել է, որ կայքի կոտրման մեջ նկատելի է թուրքական հետքը:
Ներկա պահին կայք այցելելու փորձի դեպքում հայտնվում է հաղորդագրություն այն հնարավորության մասին, որ www.spyur.am կայքը վնաս կհասցնի այցելուի համակարգչին, սակայն Կարեն Ջավահիրյանը հաղորդել է, որ կոտրման բոլոր հետեւանքները վերացնելու մասին տեղեկացումը Google է ուղարկվել դեռեւս երեկ:
Նա նաեւ հաղորդել է, որ կայքի հոստինգը տրամադրում է Arminco ընկերությունը, որի տեխնիկական բաժնում մեզ հաղորդեցին, որ հոսթինգի հետ ամեն ինչ կարգին է: Այդ առիթով, ինչպես հավելել է Կարեն Ջավահիրյանը, կայքի տեխնիկական բաժնում գաղտնաբառն այսուհետ բավական հաճախ են փոխելու:

As he said, the site was being attacked on September 16-17, afterwards the site was hacked. A script, redirecting site visitors to another resource, was placed. The hacking can be tracked to Turkish sources, Karen Javangiryan added.
Currently the following message appears onscreen at page loading: This web site at www.spyur.am has been reported as an attack site and has been blocked based on your security preferences. According to Karen Javangiryan, Google has already been notified of hacking consequences removal.
Arminco, website hosting provider, reported the hosting is under no threat and that possibly, website password had been hacked. In this connection, Spyur website password is being changed on a permanent basis.