«Մրցունակ մասնավոր սեկտոր Հայաստանում» (CAPS) ծրագիրը, որը ֆինանսավորվում է ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) կողմից, կաջակցի IT ոլորտի հայկական նորաստեղծ ընկերություններին DigiTec ցուցահանդեսին մասնակցելու հարցում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են CAPS մամլո ծառայությունից:
Մասնավորապես, ծրագիրն IT ոլորտի նորաստեղծ ընկերություններին աջակցելու է ցուցահանդեսի համար տաղավարի տրամադրման, ինչպես նաեւ նորաստեղծ ընկերության բրոշյուրի հրապարակման հարցերում:
Հայաստանի վարչապետի հովանավորությամբ անցկացվող DigiTec ցուցահանդեսը տեղի կունենա Երեւանում հոկտեմբերի 2-4 Կ.Դեմիրճյանի անվ. Մարզահամերգային համալիրում: Ցուցահանդեսի կազմակերպիչներն են` Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (UITE), «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամը (EIF), իսկ գլխավոր հովանավորը Ucom հեռուստահաղորդակցման ընկերությունն է:

Программа “Конкурентоспособный частный сектор в Армении” (CAPS), финансируемая Агентством международного развития США (USAID), окажет содействии новосозданным армянским IT компаниям для участия на пятой ежегодной выставке DigiTec. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе CAPS.
В частности, программа окажет содействие новосозданным IT компаниям в вопросах предоставления павильона на выставке, а также в публикации брошюры компании-новичка.
Проводимая под патронажем премьер-министра Армении выставка DigiTec пройдет в Ереване 2-4 октября в Спортивно-концертном комплексе им. К.Демирчяна. Организаторами выставки являются Союз предприятий информационных технологий (UITE), фонд «Инкубатор предприятий» (EIF), а генеральным спонсором – телекоммуникационная компания Ucom.