Պորտերի անբավարարության հետ կապված խնդիրները «Hi-Line» ծառայության մատուցման համար` ԱրմենԹել ընկերության կողմից կվերացվեն երեք շաբաթվա ընթացքում: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեց Արմենթել ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Մասնավորապես գլխավոր տնօրենը նշեց, որ երկու շաբաթվա ընթացքում Հայաստնան կներկրվի ամբողջ անհրաժեշտ տեխնիկան. լրացուցիչ պորտեր եւ ADSL մոդեմներ, եւս մեկ շաբաթ կպահանջվի ընկերության մասնագետներին այդ սարքավորումների տեղադրման համար:
«Առավելագույնը երեք շաբաթվա ընթացքում մենք կկարողանանք բավարարել բոլոր դիմումները «Hi-Line» ծառայության մատուցման համար, – եզրափակեց Իգոր Կլիմկոն:

22 Сентябрь 2009 - 15:54 AMT
Проблемы в связи с нехваткой портов для предоставления услуги «Hi-Line» компанией АрменТел (торговая марка Beeline) будут устранены в течение трех недель. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил генеральный директор компании АрменТел Игорь Климко.
В частности, гендиректор отметил, что в течение двух недель в Армению поступит вся необходимая техника: добавочные порты и ADSL модемы и еще неделя понадобится специалистам компании для установки этого оборудования.
«Максимум в течение трех недель мы сможем удовлетворить все заявки на предоставление услуги «Hi-Line», – подытожил Игорь Климко.