ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նախօրեին ելույթ ունեցավ Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիայի տեղեկատվական եւ հաղորդակցական տեխնոլոգիաների ինստիտուտում «ՎիվաՍել-ՄՏՍ` բիզնես, որն ունի առաքելություն» դասախոսությամբ:
Դասախոսությունից առաջ ռեկտոր Անդրանիկ Ավետիսյանը Ռալֆ Յիրիկյանին շնորհեց ակադեմիայի պատվո մեդալը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Գլխավոր տնօրենը համալսարանի ուսանողների, պրոֆեսորա-դասախոսական անձնակազմի եւ շրջանավարտների հետ հանդիպման ընթացքում անդրադարձավ ընկերության բիզնեսի զարգացման ռազմավարության, բջջային ցանցի տեխնիկական զարգացման եւ ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության օրակարգին առնչվող հարցերին: Դասախոսության հիմնական թեման վերաբերում էր հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների ոլորտում նորարարությանը, ինչպես նաեւ գործարարության մեջ նորարարական մոդելների կիրառմանը: Ռալֆ Յիրիկյանը պատմեց ծառայությունների զարգացման եւ բաժանորդների սպասարկման ոլորտում ընկերության վերջին նվաճումների եւ նորարարությունների մասին եւ ներկայացրեց ընկերության բիզնես մոդելի հիմնական սկզբունքները:
«Ողջ տնտեսական համակարգն այսօր կախված է հեռահաղորդակցության դինամիկ եւ մրցունակ համակարգի առկայությունից: Ահա թե ինչու է նորարարությունն այս ոլորտում ոչ միայն պարզապես ցանկալի, այլեւ` անհրաժեշտ նախապայման: Նորարարական մոտեցումները պետք է կիրառվեն ոչ միայն տեխնոլոգիաների, այլեւ` բիզնեսի կառավարման ոլորտում: Լինելով կորպորատիվ պատասխանատու քաղաքացի եւ թափանցիկ գործելաոճով ընկերություն, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը համոզված է, որ մեկուսացման մեջ հնարավոր չէ հասնել նորարարության եւ զարգացման: Այդ պատճառով է, որ ընկերությունը ողջունում է բիզնեսի կառավարման նոր մոդելների գաղափարներ, եւ առաջին հերթին` նրանք, որոնք ծնվում են մեր երկրի բարձրագույն կրթական հաստատություններում: Մեր ընկերությունը մշտապես իր կադրերը համալրում է Հայաստանի առաջատար համալսարաններում նոր գաղափարների առջեւ բաց ուսանողներով եւ շրջանավարտներով»,-նշում է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Դասախոսությունից հետո, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը ներկայացրեց ընկերության` շուկայի հետագա ռազմավարությունը եւ կազմակերպության զարգացման դինամիկան եւ պատասխանեց լսարանի հարցերին: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը մեկ անգամ եւս հավաստեց, թե որքան շատ է կազմակերպությունը կարեւորում դինամիկ եւ պրոֆեսիոնալ աշխատակիցների գործոնը` ընկերության գործունեության զարգացման եւ շուկայի առաջատարության հարցերում: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանի խոշոր գործատուներից մեկն է: Ընկերությունը նոր հորիզոններ է առաջարկում երիտասարդ հայ մասնագետներին` ապահովելով կայուն աշխատատեղ եւ խոստումնալից աշխատանքային առաջընթացի հեռանկար, ասվում է ընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ:

VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian delivered public lecture “VivaCell-MTS – A Business with a Mission” before the audience at European Regional Academy’s Institute of Information and Communication Technologies (ERIICTA).
Before the lecture, Institute Rector Andranik Avetisyan bestowed Mr. Yirikian with the academy’s honorary medal.
VivaCell-MTS General Manager met with University’s students, faculty and alumni, and presented the strategy of business development, technical development of network and Corporate Responsibility, adopted by the Company. Major focus of the lecture was innovation and adaptation in telecommunications technology and application of innovative models in business processes. Ralph Yirikian shared company’s recent achievements and innovations in the field of product development and customer care, and presented the core aspects of the Company’s business model.
Particularly, he said, “Today the overall economy depends on the creation of a dynamic and competitive telecommunication infrastructure. That’s why innovation in telecom sector is a necessity and not an option. Innovations take place not only in the fields of technology but also in the way in which business is run. Being a responsible and transparent company, VivaCell-MTS is confident that innovation and development cannot happen in isolation. Therefore, the Company is actively searching for outside ideas for its innovative business model, and first of all in high educational institutions of the country. Innovative and open-minded students and alumni of leading Armenian universities are the target of our recruitment.”
Following the lecture, VivaCell-MTS General Manager introduced the Company’s market vision and the dynamics of its development and answered the questions of the audience. Ralph Yirikian reconfirmed the Company’s strong belief in the value of a dynamic, professional and innovative staff in sustaining business efficiency and market leadership positions.