«ՎիմպելԿոմ» ԲԲԸ (ապրանքանիշը` Beeline) ԱՊՀ երկրներում բիզնեսի զարգացման գծով գործադիր փոխնախագահ Դմիտրի Պլեսկոնոսը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում կապի սեփական ուղիներով Beeline ընկերության կողմից IP-հեռուստատեսության ծառայության հնարավոր տրամադրման առնչությամբ ասել է, որ ընկերությունում հիշում են տվյալ նախագծի մասին, սակայն այժմ Հայաստանում ընկերությունն առաջնային խնդիր է համարում բնակչությանն ինտերնետի հասանելիության բարձր որակով ապահովելը:
«Հետագայում, բնակչության մոտ ինտերնետի հասանելիության բարձր որակի առկայության դեպքում, IPTV-ին կդառնա պարզապես լրացուցիչ ծառայություն` դա ընկերության երկրորդ առաջնային խնդիրն է», – ընդգծել է գործադիր փոխնախագահը:
Ինչ վերաբերում է տվյալ ծառայության տրամադրման համար ենթակառույցի թողունակությանը, ապա, ինչպես ասել է Դմիտրի Պլեսկոնոսը, իրենց տրամադրության տակ եղած նոր սարքավքորումները միանգամայն բավարար են այդ կարգի ծառայության տրամադրման համար:

24 Сентябрь 2009 - 17:48 AMT
Исполнительный вице-президент по развитию бизнеса в странах СНГ ОАО «ВымпелКом» (торговая марка Beeline) Дмитрий Плесконос в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net относительно возможного предоставления компанией Beeline услуги IP-телевидения по собственным каналам связи, сказал, что в компании помнят о данном проекте, но на данный момент в Армении первичной задачей компания видит обеспечение населения надлежащим выходом в интернет.
«В дальнейшем, при наличии у населения надлежащего качества выхода в интернет, IPTV станет всего лишь дополнительной услугой – это второй приоритет компании», – подчеркнул исполнительный вице-президент.
Что касается пропускной способности инфраструктуры для предоставления данной услуги, то, как сказал Дмитрий Плесконос, имеющегося нового оборудования вполне достаточно для предоставления такого вида сервиса.