Fibernet Communications հեռահաղորդակցության հայկական ընկերությունը հայտարարեց մեծածախ ինտերնետի գների իջեցման մասին: Միջինում այդ ծառայության արժեքը ինտերնետ պրովայդերների համար իջավ 21%-ով, սակայն կախված ձեռքբերվող թրաֆiկի ծավալից, գործում են տարբերակված սակագներ`12 մինչեւ 30%:
Fibernet Communications ընկերության գլխավոր տնօրեն Արամ Խաչատրյանը ընդգծում է, որ ընկերության կողմից իրականացվող գնային քաղաքականությունը ուղղված է Հայաստանի բնակչության ինտերնետացմանը եւ ՏՏ ոլորտի նկատմամբ հետաքրքրության ավելացմանը: «Այսօր երկրում նկատվում են բնակչության ակտիվ ինտերնետացման միտումներ: Եւ իրականացնելով ճկուն գնային քաղաքականություն, մեր ընկերությունը ներդրում է անում այդ ընդհանուր գործի մեջ: Ես կարծում եմ, որ իջեցնելով ինտերնետի գները հայկական պրովայդերների համար Fibernet Communications ընկերությունը այդպիսով աջակցում է գների իջեցմանը նաեւ վերջնական սպառողի համար եւ հետեւաբար հետագա սպառողների շուկայի ընդլայնմանը: Այս ամենն իր հերթին, պետք է Հայաստանում ավելի մեծ հետաքրքրություն առաջացնի ինտերնետի նկատմամբ եւ հետագա ՏՏ ոլորտի զարգացման հանդեպ ընդհանրապես»,-նշում է Արմեն Խաչատրյանը:
Նրա կարծիքով, ճկունությունը եւ պահանջարկին եւ շուկայի իրավիճակին ժամանակին արձագանքելու ունակությունը`բիզնեսի հաջողության գրավականն է:
Fibernet Communications` Հայաստանի երկրորդ հեռահաղորդակցային ընկերությունն է, որը ելք ունի դեպի միջազգային կապի կանալներ, ստեղծվել է 2006 թ-ին: Ընկերությունը ունի սեփական ժամանակակից հեռահաղորդակցության ցանց եւ առաջարկում է ծառայությունների լայն շրջանակ` առանձնացված միջազգային կանալ, տվյալների տարանցիկ փոխանցում, միջազգային կանալների վարձույթ, ինտերնետային հնարավորություն, վիրտուալ ներկայության կետեր, collocation:

Fibernet Communications Armenian company has reduced prices for a wholesale Internet. The average cost of the service offered to ISPs decreased by 21 per cent, and depending on the amount of purchased traffic differentiated rates between 12 and 30 percent are applied.
As company’s General Director Armen Khachatryan said, Fibernet Communications’s pricing policy is aimed at promoting Armenia’s connectedness and raising interest to IT.
“Through a flexible pricing policy, our company is contributing to this common purpose of providing full access to population. I think, by lowering prices for Armenian providers, Fibernet Communications thus contributes to lower prices for the end-user, and the further expansion of the consumer market. All this, should lead to greater interest towards Internet in Armenia and the further development of IT as a whole, ” Armen Khachatryan said.
Established in 2006, FiberNet Communications was the second telecommunication company in Armenia, having access to international channels of communication. The company owns modern telecommunications network and offers a wide range of services, like international dedicated line, data backhaul, rent international channels, Internet access, virtual point of presence, collocation.