ԱրմենԹելը պատրաստվում է հետագայում եւս մնալ առաջատրը Հայաստանի տարածքում լայնաշերտ ինտերնետ ծառայությունների մատուցման ոլորտում: Այս մասին այսօր կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ ասաց «ԱրմենԹել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ընկերության ղեկավարը մասնավորապես նշեց, որ Հայաստանում մեծածախ ինտերնետի մատուցման դաշտում այնպիսի խաղացողների ի հայտ գալու կապակցությամբ, ինչպիսիք են GNC ALFA-ն, որն իր սեփական օպտիկա-մանրաթելային գծուղին է անցկացնում Վրաստանից` ինտերնետ ծառայությունների մատուցման գները
հանրապետությունում կիջնեն:
Ամփոփելով ասածը` «Արմենթել» ընկերության տնօրենը նշեց. «Մենք հեռու չենք մնա այս գործընթացից, մենք նույնպես հետաքրքրված ենք նրանում, որ հնարավորինս շատ ինտերնետ վաճառենք»:

ArmenTel is going to hold leading position in providing broadband Internet services in the territory of Armenia, ArmenTel’s CEO Igor Klimko told a news conference today.
As Igor Klimko mentioned, emergence of new players in the wholesale Internet market of Armenia, like GNC Alfa, building its own fiber-optic line from Georgia, the price of access to the global network will drop and consequently prices will reduce for the end-users within the country.
“We will not keep out of this process, we are also interested in selling Internet services as much as possible,” Igor Klimko said.