ԱրմենԹելը պատրաստվում է հետագայում եւս մնալ առաջատրը Հայաստանի տարածքում լայնաշերտ ինտերնետ ծառայությունների մատուցման ոլորտում: Այս մասին այսօր կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ ասաց «ԱրմենԹել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ընկերության ղեկավարը մասնավորապես նշեց, որ Հայաստանում մեծածախ ինտերնետի մատուցման դաշտում այնպիսի խաղացողների ի հայտ գալու կապակցությամբ, ինչպիսիք են GNC ALFA-ն, որն իր սեփական օպտիկա-մանրաթելային գծուղին է անցկացնում Վրաստանից` ինտերնետ ծառայությունների մատուցման գները
հանրապետությունում կիջնեն:
Ամփոփելով ասածը` «Արմենթել» ընկերության տնօրենը նշեց. «Մենք հեռու չենք մնա այս գործընթացից, մենք նույնպես հետաքրքրված ենք նրանում, որ հնարավորինս շատ ինտերնետ վաճառենք»:

АрменТел и далее собирается оставаться лидером по предоставлению услуг широкополосного интернета на территории Армении. Об этом на состоявшейся сегодня пресс-конференции сказал генеральный директор компании АрменТел Игорь Климко.
В частности, глава компании отметил, что в связи с появление новых игроков на рынке предоставления оптового интернета в Армении, таких как компания GNC Alfa, которая проводит собственную оптико-волоконную магистраль из Грузии, будет снижаться цена на внешнем рынке выхода в глобальную сеть и в связи с этим будут снижаться цены на интернет и для конечных пользователей в республике.
Подытоживая сказанное, директор компании АрменТел отметил: «Мы не останемся в стороне от этого процесса, мы тоже заинтересованы в том, чтобы продать как можно больше интернета».