Հայաստանում ավանդական դարձած Synopsys-ի շաբաթում, որը տեղի կունենա սեպտեմբերի 28-ից հոկտեմբերի 2-ը, «Synopsys Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Ռիչ Գոլդմանը սեպտեմբերի 28-ին հանդես կգա «Կիսահաղորդիչների գլոբալ արդյունաբերությունը» թեմայով զեկույցով, իսկ հոկտեմբերի 2-ին ելույթ կունենա CSIT-2009 Միջազգային գիտաժողովում, ինչպես նաեւ DigiTec Expo 2009 ամենամյա հինգերորդ համաժողովում:
Բացի այդ, Ռիչ Գոլդմանը հոկտեմբերի 2-ին «Մասնավոր ձեռներեցությունն ու կրթությունը համալսարաններում» դասախոսություն կկարդա ԵՊՀ 90-ամյակին նվիրված միջազգային գիտաժողովի շրջանակներում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net- թղթակցին է հաղորդել «Synopsys Արմենիա» ընկերության մամլո քարտուղար Գայանե Մարկոսյանը:

26 Сентябрь 2009 - 09:10 AMT
В рамках, ставшей традиционной, недели Synopsys в Армении, которая пройдет в Ереване с 28 сентября по 2 октября, генеральный исполнительный директор компании «Synopsys Армения» Рич Голдман выступит с лекциями на тему «Глобальная полупроводниковая промышленность» на Международной научной конференции CSIT-2009 28 сентября, а также 2-ого октября, на пятом ежегодном форуме DigiTec Expo 2009.
Кроме этого, Рич Голдман 2 октября прочтет лекцию «Частное предпринимательство и образование в университетах» в рамках Международной научной конференция, посвященной 90-ой годовщине Ереванского государственного университета (ЕГУ). Об этом PanARMENIAN.Net сообщила пресс-секретарь компании «Synopsys Армения» Гаяне Маркосян.