Հայաստանում ավանդական դարձած Synopsys-ի շաբաթում, որը տեղի կունենա սեպտեմբերի 28-ից հոկտեմբերի 2-ը, «Synopsys Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Ռիչ Գոլդմանը սեպտեմբերի 28-ին հանդես կգա «Կիսահաղորդիչների գլոբալ արդյունաբերությունը» թեմայով զեկույցով, իսկ հոկտեմբերի 2-ին ելույթ կունենա CSIT-2009 Միջազգային գիտաժողովում, ինչպես նաեւ DigiTec Expo 2009 ամենամյա հինգերորդ համաժողովում:
Բացի այդ, Ռիչ Գոլդմանը հոկտեմբերի 2-ին «Մասնավոր ձեռներեցությունն ու կրթությունը համալսարաններում» դասախոսություն կկարդա ԵՊՀ 90-ամյակին նվիրված միջազգային գիտաժողովի շրջանակներում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net- թղթակցին է հաղորդել «Synopsys Արմենիա» ընկերության մամլո քարտուղար Գայանե Մարկոսյանը:

Synopsys Armenia CEO Rich Goldman will give a number of lectures in Yerevan in the framework of traditional Synopsys week to be held from September 28 to October 2.
Mr. Goldman will deliver lectures on the topic “Global Semiconducting Industry” at CSIT 2009 international conference and the 5th annual DigiTec Expo 2009, Synopsys Armenia spokesperson Gayane Markosyan told PanARMENIAN.Net.
Besides, Mr Goldman will give “Private Enterprise and Education in Universities” lecture during an international conference dedicated to 90th anniversary of Yerevan State University.