Հայաստանում մշակված տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի կրթական ծրագրերը օրինակ են շատ երկրների համար: Այդ մասին այսօր Երեւանում Synopsys ընկերությունում ուսումնական դասընթացներ անցած հայկական համալսարանների ուսանողներին ընկերության դիպլոմների եւ պատվոգրերի հանձնման արարողությանը ասել է Synopsys նախագահ եւ գլխավոր օպերացիոն տնօրեն Չի-Ֆուն Չանը:
Մասնավորապես, ընկերության նախագահը նշել է, որ Հայաստանում ամենաոգեշնչողն այն է, որ այստեղ հայ մասնագետների ու մեր ընկերության աշխատակիցների մշակած կրթական ծրագրերով ուսուցումն անցկացվում է աշխարհի հարյուրավոր համալսարաններում:
«Ծրագրերը թարգմանվում են մի քանի լեզուներով, այդ թվում` ռուսերեն, անգլերեն, չինարեն, իսկ այժմ թարգմանվում են նաեւ արաբերեն, քանի որ Synopsys ընկերությունը նպատակ ունի կրթական ծրագրեր իրականացնելու նաեւ Սաուդյան Արաբիայում»,- ամփոփել է ընկերության ղեկավարը:

Educational programs in the sphere of Information Technology, developed in Armenia can serve as examples for many countries, Chi-Foon Chan, president and chief operating officer of Synopsys told students of Armenian universities at the graduation ceremony of the Synopsys training courses.
The most inspiring is that educational programs developed in Armenia are taught in hundreds of universities around the world.
“The programs were translated into several languages, including English, Russian, Chinese, and now they are translated into Arabic, because Synopsys projects to carry out educational programs in Saudi Arabia,” the head of the company concluded.