Հայաստանում մշակված տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի կրթական ծրագրերը օրինակ են շատ երկրների համար: Այդ մասին այսօր Երեւանում Synopsys ընկերությունում ուսումնական դասընթացներ անցած հայկական համալսարանների ուսանողներին ընկերության դիպլոմների եւ պատվոգրերի հանձնման արարողությանը ասել է Synopsys նախագահ եւ գլխավոր օպերացիոն տնօրեն Չի-Ֆուն Չանը:
Մասնավորապես, ընկերության նախագահը նշել է, որ Հայաստանում ամենաոգեշնչողն այն է, որ այստեղ հայ մասնագետների ու մեր ընկերության աշխատակիցների մշակած կրթական ծրագրերով ուսուցումն անցկացվում է աշխարհի հարյուրավոր համալսարաններում:
«Ծրագրերը թարգմանվում են մի քանի լեզուներով, այդ թվում` ռուսերեն, անգլերեն, չինարեն, իսկ այժմ թարգմանվում են նաեւ արաբերեն, քանի որ Synopsys ընկերությունը նպատակ ունի կրթական ծրագրեր իրականացնելու նաեւ Սաուդյան Արաբիայում»,- ամփոփել է ընկերության ղեկավարը:

28 Сентябрь 2009 - 14:11 AMT
Образовательные программы сферы информационных технологий, разработанные в Армении – пример для многих стран. Об этом на состоявшейся сегодня церемонии вручения дипломов и сертификатов Synopsys студентам армянских университетов, прошедших учебные курсы в компании, сказал президент и генеральный операционный директор компании Synopsys Чи-Фун Чан.
В частности, президент компании отметил, что самое воодушевляющее в Армении это то, что по образовательным программам, разработанным здесь с участием армянских специалистов и сотрудников нашей компании, преподавание ведется в сотнях университетов по всему миру.
«Программы переведены на несколько языков, в том числе на русский, английский, китайский, а сейчас переводятся и на арабский, поскольку у компании Synopsys есть планы о реализации образовательных программы и в Саудовской Аравии», – подытожил глава компании.