Այսօր Երեւանում տեղի ունեցավ դիպլոմների ու հավաստագրերի հանդիսավոր հանձնումը Synopsys-ի դասընթացներն անցած հայկական բուհերի ուսանողներին:
Միջոցառմանը մասնակցել են ՀՀ կրթության ու գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, Synopsys-ի գլխավոր օպերացիոն տնօրեն Չի-Ֆուն Չանը, «Synopsys Արմենիա» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ռիչ Գոլդմանը, «Synopsys Արմենիա» ընկերության գործադիր տնօրեն Հովիկ Մուսաելյանը, ինչպես նաեւ հայկական բուհերի ներկայացուցիչներ:
Մասնավորապես, իր ողջույնի խոսքում, ՀՀ կրթության ու գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը հետագա հաջողություն է մաղթել շրջանավարտներին ու հույս է հայտնել, որ նրանցից շատերը աշխատանքի կանցնեն ՏՏ ոլորտի առաջատար ընկերություններում:
Իր հերթին Չի-Ֆուն Չանը նշել է.«Մեր շրջանավարտները հնարավորություն ունեն խոստումնալից կարիերա անել բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում, եւ մենք շնորհավորում ենք նրանց այդ ձեռքբերման առթիվ:

28 Сентябрь 2009 - 14:53 AMT
Сегодня в Ереване состоялось торжественное вручение дипломов и сертификатов о завершении учебы студентам армянских ВУЗов прошедших дополнительные курсы обучения в компании Synopsys.
В мероприятии приняли участие министр науки и образования Армении Армен Ашотян, президент и генеральный операционный директор компании Synopsys Чи-Фун Чан, генеральный исполнительный директор компании «Synopsys Армения» Рич Голдман, исполнительный директор «Synopsys Армения» Овик Мусаелян, а также представители армянских вузов.
В частности, в своей поздравительной речи, министр науки и образования Армении Армен Ашотян пожелал дальнейших успехов выпускникам и выразил надежду, что многие из них найдут работу в ведущих IT компаниях.
В свою очередь, президент и генеральный операционный директор компании Synopsys Чи-Фун Чан отметил: «Наши выпускники имеют возможность сделать многообещающую карьеру в сфере высокотехнологической промышленности, и мы поздравляем их с этим приобретением».