Այսօր Երեւանում տեղի ունեցավ դիպլոմների ու հավաստագրերի հանդիսավոր հանձնումը Synopsys-ի դասընթացներն անցած հայկական բուհերի ուսանողներին:
Միջոցառմանը մասնակցել են ՀՀ կրթության ու գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, Synopsys-ի գլխավոր օպերացիոն տնօրեն Չի-Ֆուն Չանը, «Synopsys Արմենիա» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ռիչ Գոլդմանը, «Synopsys Արմենիա» ընկերության գործադիր տնօրեն Հովիկ Մուսաելյանը, ինչպես նաեւ հայկական բուհերի ներկայացուցիչներ:
Մասնավորապես, իր ողջույնի խոսքում, ՀՀ կրթության ու գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը հետագա հաջողություն է մաղթել շրջանավարտներին ու հույս է հայտնել, որ նրանցից շատերը աշխատանքի կանցնեն ՏՏ ոլորտի առաջատար ընկերություններում:
Իր հերթին Չի-Ֆուն Չանը նշել է.«Մեր շրջանավարտները հնարավորություն ունեն խոստումնալից կարիերա անել բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում, եւ մենք շնորհավորում ենք նրանց այդ ձեռքբերման առթիվ:

A solemn presentation of diplomas and certificates to students of Armenian universities on completion of Synopsys courses was held today in Yerevan.
The event was attended by the RA minister of education and science Armen Ashotyan, president and chief operating officer of Synopsys Chi-Fung Chan, CEO Synopsys-Armenia Rich Goldman, executive director of Synopsys-Armenia Hovik Musayelyan, as well as representatives of Armenian universities.
In particular, in his congratulatory speech, the minister of science and education Armen Ashotyan, wished further success to the graduates and expressed hope that most them will find jobs in leading IT companies.
“Our graduates have the opportunity to make a promising career in the high-tech industry, and we congratulate them on this occasion,” Mr. Chi-Fung Chan said.