Հայաստանի հեռահաղորդակցական ծառայությունների խոշորագույն օպերատոր` ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարել է «Հաղորդագրություն 1» եւ «Հաղորդագրություն 2» նոր սակագնային ծրագրերի մասին, որոնք ստեղծվել են հատուկ խոսակցական եւ լսողական սահմանափակ հնարավորությունների տեր բաժանորդների համար:
Տվյալ սակագնային ծրագրերն արտոնյալ գներով SMS եւ MMS հաղորդագրությունների միջոցով հաղորդակցվելու հնարավորություն են ընձեռում, իսկ սակագների գործարկումը զուգակցվել է Խուլ ու համրերի միջազգային օրվան, որը նշվում է սեպտեմբերի վերջին կիրակի օրը:
Տոնի առթիվ Հայաստանի խուլ ու համրերի միավորման շենքում այսօր կայացած հանդիսավոր արարողության ընթացքում ԱրմենՏել ընկերության վաճառքի գծով տնօրեն Գենադի Կալգաշկինն ասել է. «Ես վստահ եմ, որ ցանկացած հասարակության արժեքներն ու մարդասիրությունը որոշվում են նրանով, թե ինչպես են քաղաքացիները վերաբերվում բնակչության սոցիալապես անպաշտպան խավերին: Մեր հերթին, մենք ակտիվ սոցիալական դիրք ենք բռնել եւ տարբեր սոցիալական նախագծեր ենք իրականացնում, այդ թվում նաեւ նման կարգի սակագնային ծրագրեր ենք առաջարկում` հաղորդակցությունն առավել մատչելի դարձնելու համար»:
«Հաղորդագրություն 1» սակագնային ծրագրում մեկ ելքային SMS-հաղորդագրության արժեքը ՀՀ-ում Beeline ցանցի ներսում կազմում է 3 դրամ, Հայաստանում եւ ԼՂՀ-ում այլ բջջային ցանցերի համարներով կարճ հաղորդագրության արժեքը` 18 դրամ, իսկ միջազգային օպերատորների համարներին` 30 դրամ: Մեկ ելքային MMS հաղորդագրության արժեքը Հայաստանում եւ ԱՊՀ-ում Beeline ցանցի ներսում կկազմի 20 դրամ, իսկ Հայաստանի եւ ԼՂՀ-ի ցանցերի, ինչպես նաեւի միջազգային օպերատորների համարներին` 50 դրամ: Բոլոր մուտքային հաղորդագրություններն անվճար են: Տվյալ սակագնային ծրագրում բաժանորդավարձը նախատեսվում է օրական 20 դրամի չափով:
«Հաղորդագրություն 2» սակագնային ծրագրում բաժանորդավարձ չի գանձվում: Առաջին 1000 ելքային SMS-հաղորդագրությունների արժեքը ՀՀ-ում Beeline ցանցի ներսում օրացույցային ամսվա ընթացքում կկազմի 4 դրամ: Սկսած 1001-երորդից, կարճ հաղորդագրությունների արժեքը կկազմի 12 դրամ 1 SMS-ի դիմաց: Առաջին 1000 ելքային SMS-հաղորդագրությունների արժեքը Հայաստանի եւ ԼՂՀ-ի ցանցերի համարներին օրացույցային ամսվա ընթացքում կկազմի 18, իսկ սկսած 1001-երորդից` 20 դրամ մեկ հաղորդագրության դիմաց: Միջազգային օպերատորների համարներին կարճ հաղորդագրությունների գինը կկազմի 30 դրամ: Մեկ ելքային MMS հաղորդագրության արժեքը Հայաստանում եւ ԱՊՀ-ում Beeline ցանցի ներսում կկազմի 20 դրամ, իսկ Հայաստանի եւ ԼՂՀ-ի ցանցերի, ինչպես նաեւի միջազգային օպերատորների համարներին` 50 դրամ:
Նոր սակագներին միանալ կարելի է անվճար ընկերության կորպորատիվ վաճառքների ծառայությունում` Հայաստանի խուլ ու համրերի միավորման անդամության վկայական ներկայացնելով, հաղորդում է ԱրմենՏել-ի լրատվական ծառայությունը:

New tariff plan will enable subscribers with hearing impairments to use SMS and MMS services at lowered prices. Its launch is devoted to the International Day of Deaf and Dumb which is celebrated on the last Sunday of September.
During the celebration today, ArmenTel’s Sales Director Sergey Kalgashkin said, “I am convinced that any society’s value and humanism is determined by its attitude to vulnerable groups. In that regard, we have an active social position and implement various social projects, offering such such plans for making communication more accessible.
Subscribers of “Message 1” tariff plan will send messages at the price of AMD 3 within Beeline network and AMD 18 to other mobile operators in Armenia and NKR. Per SMS price for international messages will comprise AMD 30.Cost for MMS messages will make up AMD 20 within Beeline network. MMS messages to other, including foreign mobile operators will cost AMD 50. All incoming messages are free. User fee for this tariff plan comprises AMD 20 per day.
“Message 2” tariff plan does require subscriber fee. Price for first 1000 outgoing SMS messages within Beeline network in Armenia will comprise AMD 4 within a month’s period. Per SMS price beginning the 1001st message will comprise AMD 12. The first 1000 incoming SMS messages in Armenia and NKR will cost AMD 18 within a month’s period. Beginning the 1001st message, users will pay AMD 20-30 per short message. Prices for international messages will comprise AMD 20. Incoming MMS messages within Beeline network in Armenia and NKR will cost AMD 20. MMS messages to other networks in Armenia and NKR as well as to foreign mobile operators will cost AMD 50.
Activation is free of charge. For joining the tariff plan users are required to submit to company’s trade service relevant IDs on being members of Deaf and Dumb Union, ArmenTel press service reports.