Հայաստանի հեռահաղորդակցական ծառայությունների խոշորագույն օպերատոր` ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարել է «Հաղորդագրություն 1» եւ «Հաղորդագրություն 2» նոր սակագնային ծրագրերի մասին, որոնք ստեղծվել են հատուկ խոսակցական եւ լսողական սահմանափակ հնարավորությունների տեր բաժանորդների համար:
Տվյալ սակագնային ծրագրերն արտոնյալ գներով SMS եւ MMS հաղորդագրությունների միջոցով հաղորդակցվելու հնարավորություն են ընձեռում, իսկ սակագների գործարկումը զուգակցվել է Խուլ ու համրերի միջազգային օրվան, որը նշվում է սեպտեմբերի վերջին կիրակի օրը:
Տոնի առթիվ Հայաստանի խուլ ու համրերի միավորման շենքում այսօր կայացած հանդիսավոր արարողության ընթացքում ԱրմենՏել ընկերության վաճառքի գծով տնօրեն Գենադի Կալգաշկինն ասել է. «Ես վստահ եմ, որ ցանկացած հասարակության արժեքներն ու մարդասիրությունը որոշվում են նրանով, թե ինչպես են քաղաքացիները վերաբերվում բնակչության սոցիալապես անպաշտպան խավերին: Մեր հերթին, մենք ակտիվ սոցիալական դիրք ենք բռնել եւ տարբեր սոցիալական նախագծեր ենք իրականացնում, այդ թվում նաեւ նման կարգի սակագնային ծրագրեր ենք առաջարկում` հաղորդակցությունն առավել մատչելի դարձնելու համար»:
«Հաղորդագրություն 1» սակագնային ծրագրում մեկ ելքային SMS-հաղորդագրության արժեքը ՀՀ-ում Beeline ցանցի ներսում կազմում է 3 դրամ, Հայաստանում եւ ԼՂՀ-ում այլ բջջային ցանցերի համարներով կարճ հաղորդագրության արժեքը` 18 դրամ, իսկ միջազգային օպերատորների համարներին` 30 դրամ: Մեկ ելքային MMS հաղորդագրության արժեքը Հայաստանում եւ ԱՊՀ-ում Beeline ցանցի ներսում կկազմի 20 դրամ, իսկ Հայաստանի եւ ԼՂՀ-ի ցանցերի, ինչպես նաեւի միջազգային օպերատորների համարներին` 50 դրամ: Բոլոր մուտքային հաղորդագրություններն անվճար են: Տվյալ սակագնային ծրագրում բաժանորդավարձը նախատեսվում է օրական 20 դրամի չափով:
«Հաղորդագրություն 2» սակագնային ծրագրում բաժանորդավարձ չի գանձվում: Առաջին 1000 ելքային SMS-հաղորդագրությունների արժեքը ՀՀ-ում Beeline ցանցի ներսում օրացույցային ամսվա ընթացքում կկազմի 4 դրամ: Սկսած 1001-երորդից, կարճ հաղորդագրությունների արժեքը կկազմի 12 դրամ 1 SMS-ի դիմաց: Առաջին 1000 ելքային SMS-հաղորդագրությունների արժեքը Հայաստանի եւ ԼՂՀ-ի ցանցերի համարներին օրացույցային ամսվա ընթացքում կկազմի 18, իսկ սկսած 1001-երորդից` 20 դրամ մեկ հաղորդագրության դիմաց: Միջազգային օպերատորների համարներին կարճ հաղորդագրությունների գինը կկազմի 30 դրամ: Մեկ ելքային MMS հաղորդագրության արժեքը Հայաստանում եւ ԱՊՀ-ում Beeline ցանցի ներսում կկազմի 20 դրամ, իսկ Հայաստանի եւ ԼՂՀ-ի ցանցերի, ինչպես նաեւի միջազգային օպերատորների համարներին` 50 դրամ:
Նոր սակագներին միանալ կարելի է անվճար ընկերության կորպորատիվ վաճառքների ծառայությունում` Հայաստանի խուլ ու համրերի միավորման անդամության վկայական ներկայացնելով, հաղորդում է ԱրմենՏել-ի լրատվական ծառայությունը:

Крупнейший оператор телекоммуникационных услуг в Армении – компания АрменТел (торговая марка Beeline) запуске новых тарифных планов «Сообщение 1» и «Сообщение 2», созданных специально для абонентов с ограниченными речевыми и слуховыми возможностями.
Данные тарифные планы предоставляют возможность общения посредством SMS и MMS-сообщений по льготным ценам, а запуск тарифов приурочен к Международному Дню глухонемых, который отмечается в последнее воскресенье сентября.
Сегодня в ходе торжественного мероприятия по случаю праздника в Объединении глухонемых Армении Директор по продажам компании АрменТел Геннадий Калгашкин сказал: «Я убежден, что ценность и гуманизм любого общества определяются тем, как граждане относятся к социально незащищённым слоям населения. Со своей стороны, мы занимаем активную социальную позицию и реализуем различные социальные проекты, в том числе предлагаем подобные тарифные планы, чтобы сделать общение более доступным».
В тарифном плане «Сообщение 1» стоимость одного исходящего SMS-сообщения внутри сети Beeline в РА составляет 3 драма, стоимость короткого сообщения на номера других мобильных сетей Армении и НКР – 18 драмов, а на номера международных операторов – 30 драмов. Стоимость одного исходящего MMS-сообщения внутри сети Beeline в Армении и СНГ составит 20 драмов, а на номера сетей Армении и НКР, а также международных операторов – 50 драмов. Все входящие сообщения бесплатны. В данном тарифном плане предусмотрена абонентская плата в размере 20 драмов в сутки.
В тарифном плане «Сообщение 2» абонентская плата не взимается. Стоимость первых 1000 исходящих SMS-сообщений внутри сети Beeline в РА в течение календарного месяца составляет 4 драма. Начиная с 1001-го, короткие сообщения тарифицируются по цене 12 драмов за 1 SMS. Стоимость первых 1000 исходящих SMS-сообщений на номера сетей Армении и НКР в течение календарного месяца составляет 18, а начиная с 1001-го – 20 драмов за одно сообщение. Цена коротких сообщений на номера международных операторов – 30 драмов. Стоимость одного исходящего MMS-сообщения внутри сети Beeline в Армении и СНГ составит 20 драмов, а на номера сетей Армении и НКР, а также международных операторов – 50 драмов.
Подключиться к новым тарифам можно бесплатно в Службе корпоративных продаж компании, при предоставлении удостоверения о членстве в Объединении глухонемых Армении, сообщает пресс-служба АрменТел.