Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում ՀՀ նախագահի ամենամյա մրցանակների արժանացած 30 ուսանողներին եւ աշակերտներին:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է մրցանակակիրներին եւ մաղթել նորանոր հաջողություններ: Երկրի ղեկավարը կարեւորել է «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերության նախաձեռնած եւ արդեն ավանդական դարձած այս մրցանակաբաշխությունը` նշելով, որ այն եւս մեկ հնարավորություն է` բացահայտելու եւ զարգացնելու շնորհաշատ երիտասարդների կարողությունները:
«Երբ մենք ասում ենք, որ մեր երկրի հարստությունը կրթված եւ ժամանակակից սերունդն է, առաջին հերթին նկատի ունենք այնպիսի երիտասարդներին, ինչպիսին դուք եք»,- ասել է նախագահը:
Պետության ղեկավարի խոսքով, այսօր աշխարհում հասարակությունների զարգացածության մակարդակը չափվում է նաեւ դրանցում բարձր տեխնոլոգիաների տարածվածության աստիճանով: «Այդպիսի հասարակություննները ենթադրում են բարձր կրթական մակարդակ, փոփոխություններ կյանքի բոլոր բնագավառներում: Հետեւաբար, եթե մենք ցանկանում ենք, որ մեր երկիրը մրցունակ լինի, պարտավոր ենք լուծել այս խնդիրները»: Ուզում եմ վստահեցնել, որ ձեր աշխատանքը պահանջված է, գնահատված եւ պետությունը մշտապես սատարելու է ձեզ նման երիտասարդներին»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը, հաղորդում է պետության ղեկավարի մամլո ծառայությունը:

On September 29, President Serzh Sargsyan received 30 students and school-children who won annual presidential laureate in IT sphere.
In his welcoming speech, President congratulated winners and wished them success in their future endeavors. Welcoming Synopsys Armenia’s initiative of handing presidential awards, President said it was a good opportunity for revealing and developing young specialists’ talent in IT sphere.
“When we speak about our country’s richness, i.e. educated and up-to-date generation, we first of all mean young people like you,” President said.
In that connection he added, “If we want our country to become competitive from that viewpoint, we are obliged to solve the problems in the sphere.”
Addressing the laureates, President assured them that their work was highly demanded and appreciable, and state would permanently assist talented young people, RA President’s press service reports.