Սեպտեմբերի 30-ին կայացած մամլո ասուլիսում iCON Communications ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Րաֆֆի Քասարջյանը լրագրողներին հայտնեց սակագնային ծրագրերի գների իջեցման եւ նոր ծառայությունների մեկնարկի մասին:
Ընկերության նորացված սակագնային ծրագրերի ցանքը ուժի մեջ կմտնի հոկտեմբերի 1-ից, այժմ այսպիսին է`
iCON optima (1024կբ/ վրկ down/256կբ/վարկ up) – ամսեկան`33.000 դր
iCON media (512 կբ/վրկ down/128 կբ/վրկ up) – . ամսեկան`22.000 դր
iCON connect (256 կբ/վրկ down/128 կբ/վրկ up) – ամսեկան` 12.000 դր
iCON entry (128կբ/վրկ down/64 կբ/վրկ up) – ամսեկան` 8.000 դր
Քասարջյանը ավելացրեց նաեւ, որ ընկերությունը կսկսի տրամադրել երկու նոր ծառայություն, որից մեկը նախատեսված է կազմակերպությունների համար, որոնք ցանկանում են տրամադրել իրենց աշխատակիցներին վիրտուալ հնարավորություն կամ միասնական կապ ստեղծել կազմակերպության տարբեր բաժինների միջեւ:
Երկրորդ ծառայությունը` iCON stream-մն է, որը ենթադրում է մեծ արագության ինտերնետ ցանցի ժամանակավոր հասանելիությունը (1024 down/256 up): Ծառայության արժեքն է` օրական 3000 դրամ եւ տրամադրվում է USB մոդեմի կամ ներքին WiMAX մոդեմի միջոցով:
Մամլո ասուլիսի վերջում, Քասարջյանը նշել է, որ iCON-ը հանդիսանում է առաջին պրովայդերն է, որը վերանայել է իր գները այն բանից հետո, երբ ԱրմենՏելը (ապրանքանիշ Beeline ) իջեցրեց մեծածախ ինտերնետի գները:

iCON Communications ISP reduced tariffs and launched new services, Raffi Kassarjian iCON Communications commercial director told press conference on September 30. ICON is the first ISP in Armenia which revised its prices after ArmenTel had reduced the price of wholesale Internet for Armenian providers.
The updated tariff plans of the company, coming into force on October 1:
iCON optima (1024 kb/sec down/ 256 kb/s up) 33,000 drams per month
iCON media (512 kb/sec down/ 128 kb/s up) – 22,000 drams per month
iCON connect (256 kb/sec down/ 64 kb/s up) -12,000 drams per month
iCON entry (128 kb/sec down/ 64 kb/s up) – 8,000 drams per month.
According to Raffi Kassarjian, the company is going to offer two new services. One of them is designed for organizations seeking to provide virtual access to employees or link various offices of the organization, as well as to ATM networks, sales shops and network of kiosks. iCON offers either symmetrical or asymmetrical data transmission channels between 64 kb/s and 4 Mb/s.
The second one, iCON stream service implies a temporary access to the Internet at a high speed (1024 down/256 up). It is intended primarily for tourists and people who need high-speed Internet access for several days. The service cost is delivered through a USB modem or internal WiMAX modem.