Ամփոփելով iCON Communications ընկերության 6 ամսվա աշխատանքի արդյունքները հայկական շուկայում` ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Րաֆֆի Քասաջյանը հայտնել է, որ ներկայումս iCON-ի ծածկույթը Երեւանում կազմում է 70 ք. կիլոմետրից ավելի եւ ներառում է Կենտրոնի, Արաբկիրի, Աջափնյակի, Վահագնի, Զեյթունի, երկաթուղու մերձակա տարածքը, Նորքի 2-ր զանգվածները, Ավանի, Քասախ Գյուղի տարածքները:
Նրա խոսքերով, ընկերության բաժանորդային բազան գերազանցվել է 3 հազարով, որոնցից շատերը` ֆիզիկական անձիք են: Բացի այդ, նա հաղորդել է, որ ընկերությունը Երեւան քաղաքի Ինտերնետ ծածկույթի աշխատանքները կավարտի մինչեւ ընթացիկ տարվա վերջը` ծայրահեղ դեպքում 2010 թ-ի առաջին շաբաթների ընթացքում:
Րաֆֆի Քասաջյանը նշեց նաեւ, որ տվյալ պահին ընկերության կողմից ներդրման գումարը կազմել է 10 մլն դոլար, իսկ Երեւանի ողջ տարածքը Ինտերնետ ծածկույթով ապահովելուց հետո այն կկազմի 15-16 մլն դոլար:

30 Сентябрь 2009 - 14:04 AMT
Подводя итоги первых 6 месяцев работы компании iCON Communications на армянском рынке, коммерческий директор компании Раффи Касарджян сообщил, что в настоящее время общая территория покрытия iCON в Ереване составляет более 70 кв. км и включает районы Кентрон, Арабкир, Ачапняк, Ваагни, Зейтун, прилегающий к ж/д вокзала район, 2-8 Норкские массивы, Аван, деревню Касах.
По его словам, абонентская база компании превысила 3 тысячи, из которых большинство – физические лица. Кроме этого, он сообщил, что компания завершит работы по полному покрытию города Еревана до конца текущего года или, в крайнем случае, в первых неделях 2010-ого.
Раффи Касарджян также отметил, что на данный момент сумма сделанных компанией инвестиций в телекоммуникационную отрасль составила $10 млн., а после завершения работ по обеспечению всей территории Еревана Интернет-покрытием составит от $15 до $16 млн.