Ամփոփելով iCON Communications ընկերության 6 ամսվա աշխատանքի արդյունքները հայկական շուկայում` ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Րաֆֆի Քասաջյանը հայտնել է, որ ներկայումս iCON-ի ծածկույթը Երեւանում կազմում է 70 ք. կիլոմետրից ավելի եւ ներառում է Կենտրոնի, Արաբկիրի, Աջափնյակի, Վահագնի, Զեյթունի, երկաթուղու մերձակա տարածքը, Նորքի 2-ր զանգվածները, Ավանի, Քասախ Գյուղի տարածքները:
Նրա խոսքերով, ընկերության բաժանորդային բազան գերազանցվել է 3 հազարով, որոնցից շատերը` ֆիզիկական անձիք են: Բացի այդ, նա հաղորդել է, որ ընկերությունը Երեւան քաղաքի Ինտերնետ ծածկույթի աշխատանքները կավարտի մինչեւ ընթացիկ տարվա վերջը` ծայրահեղ դեպքում 2010 թ-ի առաջին շաբաթների ընթացքում:
Րաֆֆի Քասաջյանը նշեց նաեւ, որ տվյալ պահին ընկերության կողմից ներդրման գումարը կազմել է 10 մլն դոլար, իսկ Երեւանի ողջ տարածքը Ինտերնետ ծածկույթով ապահովելուց հետո այն կկազմի 15-16 մլն դոլար:

The iCON’s Internet coverage in Yerevan surpass 70 square meters and includes Kentron, Arabkir, Ajapnyak, Vahagni, Zeitoun communities, as well as districts adjacent to the railway station, Nork districts 2 to 8, Avan, Kasakh village, iCON commercial director Raffi Kasarjin said.
He also informed, that company’s customer base surpasses 3 thousand, most of them are individuals. In addition, according to him, the company will provide Internet services to the whole Yerevan territory by late 2009, or in early weeks of 2010.
Raffi Kasarjian also informed, that the company has already invested $ 10 million in Armenia’s telecommunications industry, and after the whole territory of Yerevan is covered the investments will reach $ 15 – 16 million.