Այսօր Երեւանի թիվ 55 դպրոցում ԱրմենՏելը բացել է Հայաստանիառաջին հեռահար ուսուցման դասարանը: «Դեռ տաս տարի առաջ նման բան անհնարին էր նույնիսկ պատկերացնել: Իսկ այսօր տեխնոլոգիաներն այնպիսի առաջընթաց են ապրել, որ ամենաֆանտաստիկ բաները դարձել են իրականություն: Սա նոր դպրոց է, 21-րդ դարի դպրոց, ապագայի դպրոց: Ինտերակտիվ դասարանը խիզախ լուծում է, եւ «ԱրմենմՏել»-ը հպարտ է դառնալ Հայաստանի դպրոցներում նորամուծությունների հովանավոր», – հեռահար ուսուցման դասարանի բացման արարաղության ժամանակ ասել է «ԱրմենՏել»-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ի.Կլիմկոնշեշտեց, որ հեռահարուսուցման դասարանը ստեղծվել է կրթությանը, երեխաներին եւ պատանիներին աջակցելու, բարձր տեխնոլոգիաները զարգացնելու «ԱրմենՏել»-ի ռազմավարության շրջանակներում:
Հեռահար ուսուցման համակարգը ներդրված է թիվ 55 դպրոցում «Ալֆա» ընկերության հետ համատեղ:
«Համակարգի հիմքում ընկած է Polycom QDX6000 տեսակոնֆերանսային կապը` համապաատսխան ծրագրային փաթեթով: Այն ներդրվել է դպրոցի 16 դասարաններում, որոնք ներկայում կարող են կապվել ոչ միայն միմյանց հետ, այլեւ ցանկացած այլ հեռահար օգտվողի հետ», – նշեց «Ալֆա» ընկերության առեւտրային բաժնի ղեկավար Արթուր Ղարիբյանը:

2-го октября ЗАО “АрменТел” (торговый знак Beeline) открыло первый в Армении класс дистанционного обучения в ереванской школе #55. “Каких-нибудь десять лет назад такое невозможно было бы представить. Сегодня же технологии шагнули так далеко вперед, что самое фантастическое становится реальностью. Это новая школа, школа 21 века, школа будущего. Новый интерактивный класс – это смелое технологическое решение, и компания “АрменТел” рада быть проводником инноваций в армянских школах”, – сказал на открытии класса дистанционного генеральный директор ЗАО “АрменТел” Игорь Климко.
Он подчеркнул, что класс дистанционного обучения создан в рамках стратегии компании по поддержке образования, детей и юношества, развития высоких технологий, осуществляемой под лозунгом “Яркое будущее с Beeline”.
Система дистанционной образования установлена в школе #55 в партнерстве с компанией “Альфа”. “Система действует на базе системы видеоконференц-связи Polycom QDX6000 и соответствующего программного обеспечения. Всего оборудовано 16 кабинетов школы, которые получили возможность связи не только друг с другом, но и с любым удаленным пользователем”, – сказал руководитель коммерческого отдела компании “Альфа” Артур Гарибян.