Այսուհետ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները բացառիկ հնարավորություն ունեն անմիջապես բջջային հեռախոսից ծանոթանալու լրատվության ոլորտի առաջատար` ֆրանսիական Agence France-Presse (AFP) գործակալության վերջին նորություններին անգլերեն, ֆրանսերեն, իսկ առաջիկայում` նաեւ ռուսերեն լեզվով: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հաղորդել ընկերության մամլո ծառայությունում: Պարզապես անհրաժեշտ է այցելել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Բջջային պորտալը ու հետ-ել AFP հղմանը:
ՎիվաՍելՄՏՍ-ը (Ղ-Տելեկոմ ՓԲԸ) Հայաստանում շարժական կապի առաջատար օպերատոր է, որը տրամադրում է ձայնային – տվյալների փոխանցման ծառայությունների բազմազան տեսականի: Իր հիմնադրման օրվանից` 2005թ. հուլիսի 1-ից, կարճ ժամանակամիջոցում ՎիվաՍելՄՏՍ-ը կարողացել է ստեղծել համահանրապետական ցանց – բաժանորդների զգալի բազա: ՎիվաՍելՄՏՍ-ը Հայաստանի շարժական հեռահաղորդակցության շուկայում նորարարական տեսականու – ծառայությունների զարգացման ու առաջարկի առաջատարն է:

8 Октябрь 2009 - 06:35 AMT
Абоненты ВиваСелл-МТС имеют эксклюзивную возможность получать последние новости ведущего французского новостного агентства Agence France-Presse (AFP) прямо со своего мобильного телефона на английском, французском, а в ближайшем будущем – также на русском языках. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе компании ВиваСелл-МТС. Абонентам компании просто нужно посетить Мобильный Портал компании и следовать ссылке AFP.
ВиваСелл-МТС (ЗАО К-Телеком) – ведущий оператор мобильной связи в Армении, предоставляющий широкий спектр услуг голосовой связи и передачи данных. Со дня своего основания – 1-ое июля 2005 г., за короткий промежуток времени ВиваСелл-МТС удалось создать сеть, охватывающую всю страну и значительную абонентскую базу. ВиваСелл-МТС является лидером рынка по развитию и предложению инновационных продуктов и услуг мобильной связи.